Виробництво бетону: склад і правила виготовлення

 
 Производство бетона: состав и правила изготовления

Виробництво бетону – досить складний процес. Його виготовляють на виробництві або самостійно. Але за якістю заводський бетон набагато краще. Якість суміші залежить не тільки від вихідної сировини. Щоб отримати хороший бетон, дуже важливо правильно дотримуватися технологію.

Склад суміші

Щоб виготовити бетон, використовують 4 складові:

 • Цемент, який буде служити в’яжучим компонентом;
 • Заповнювач (це зазвичай щебінь або пісок);
 • Вода;
 • Різні добавки.

Бетон з такої суміші виходить більш міцним і довговічним, якщо в якості заповнювача виступає щебінь або гравій.

Рецептура приготування

Щоб виготовити якісний бетон, необхідно чітко дотримуватися вимоги до складу, а також технологію. В залежності від того, яка марка бетону буде використовуватися у виробництві, необхідно дотримуватися кількість і пропорції інших компонентів. Технологи ж визначається тим, в яких умовах виготовляють суміш, в якій послідовності потрібно додавати компоненти і яким чином необхідно проводити замішування.

Процес приготування бетону складається з декількох етапів. У промисловому виробництві іноді відбувається додаткова обробка складових або суміші в цілому, щоб виготовити який-небудь спеціальний склад.

Розглянемо основні етапи виготовлення самого поширеного варіанту товарного бетону.

 • Підготовка складових.
 • Перед тим, як приступити до виготовлення суміші, необхідно підготувати всі компоненти. З води усувають суспензії, пісок або щебінь очищають. Якщо компоненти не очистити, то сторонні речовини повлияю на схоплювання, а потім і на міцність бетону. Важливо, щоб цемент був свіжим. Це значно покращить характеристики бетону. Співвідношення піску і цементу залежить від того, наскільки міцний склад необхідно отримати. Воно може становити 1:2-1:5.

 • Змішування.
 • Спочатку необхідно перемішати компоненти в сухому вигляді, а потім заливають воду і продовжують перемішування. В домашніх умовах заміс відбувається вручну або з використанням бетономішалки. Вони поділяються за принципом дії на примусові і гравітаційні. При цьому примусові забезпечують більш ефективне замішування. Дуже важливо ретельно перемішати складові. Саме від цього буде залежати надійність бетону.

  Дотримання умов

  Під час виготовлення бетону дуже важливо дотримуватися необхідні умови. Температура повинна бути близько 20 градусів. Умови повинні дотримуватися не тільки в процесі перемішування, але і після нього. Щоб компоненти не відшаровувалися, і суміш не втратила свої властивості, розчин потрібно постійно перемішувати. До заливки бетону важливо зберігати плинність суміші, яку вона придбала після замішування. Якщо бетон виготовлений на бетонному заводі, а потім повинен бути доставлений на об’єкт будівництва, для цього використовуються такі транспортні засоби як міксери або бетоновози.

  Якщо вам необхідно виготовити бетон в домашніх умовах, і ви не маєте досвіду в цій справі, краще віддати перевагу покупці готового бетону. В домашніх умовах дотримуватися рецептуру і необхідні умови досить складно, так як часто під рукою немає необхідних вимірювальних приладів. Крім того, при ручному змішуванні можна отримати суміш, яка буде такою ж якісною, як суміш, приготовлена за допомогою механічного устаткування.

  Існує ще один варіант – придбати готову суху суміш, яку потрібно буде просто залити водою. Але в цьому випадку для отримання якісного бетону потрібно буде скористатися бетономішалкою. Іноді більш вигідно буде замовити готовий бетон.

   

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні