Вирощування і залицяння за мускарі

 
 Выращивание и ухаживание за мускари

Що ж таке мускарі або в простолюдді мишачий гіацинт? Це звичайне квіткове цибулинна рослина, яка досить невибагливо. Квіточки можуть мати різноманітну колірну забарвлення від білого і синього кольору до бузкового та білого кольорів. Період можливо цвітіння різний, все залежить від регіону вирощування та умов навколишнього середовища. Так, стандартний період проростання відповідає періоду з квітня по кінець травня. Можлива висота цього квіткового рослини становить від 15 до 30 сантиметрів. Всі суцвіття мають форму пензлика, а листя має форму розетки.

Висаджування даної рослини можливо в абсолютно будь-якій ділянці саду або клумби. Крім цього, є можливо висаджування і під розлогими кущами або високими деревами. Отбрасываемая тінь — це необхідний параметр для мускарі, оскільки велика спека неприйнятна для цього рослини. Це рослини відноситься до класу эфемероидных рослин. Це означає, що після періоду цвітіння відмирають одночасно і листя. Щоб місце не пустувало, на місце мускарі можна повысаживать безліч альтернативних однорічних рослин. Найбільший естетичний ефект мускарі буде мати в зв’язці з високими нарцисами, які будуть висаджені певним каскадом.

Можливі різновиди рослини

Є кілька можливих видів мускарі. Так, виділяються наступні види:

  • вірменський вид мускарі (забарвлення темно-синій);
  • лазуровий вид мускарі (забарвлення лазуриту, колір можливий вже з середини квітня);
  • чубатий вид мускарі (забарвлення більш строкатий, відмінно підходить для зведення цілих композицій в флористики).

Основи залицяння

Розростання відбувається досить швидко, за рахунок чого можливо створювати цілі килимові композиції. Цибулини слід висаджувати в теплий грунт, але в ті місця, де є густа тінь від інших рослин. Попередньо грунт потрібно розпушити і ретельно зволожити. Якщо в тому місці, куди був посаджений мускарі, буде застоюватися волога, то рослина зі 100% шансом просто загине. Коли починається період цвітіння, грунт повинен бути постійно вологим — це відмінно позначається на ніжному ароматі квіток. А ось в період відмирання і далі, грунт повинна бути сухою, щоб цибулина не гнила. На одному місці ця рослина може рости близько 5 років, без пересадок. Після мускарі краще пересадити в аналогічне місце.

Процес вирощування і залицяння взагалі невибагливий. Рослину можна просто висадити і забути про нього. Для якнайшвидшого зростання можна додатково удобрювати мускарі з допомогою гною або посліду птахів. Іноді слід видаляти пророслі бур’яни, а також зрідка поливати рослину. Більш детально про догляд за рослиною можна дізнатися на сайті.

Важливо. Після періоду цвітіння потрібно обов’язково зрізати всі квітконоси.

Розмноження мускарі

Розмноження можливе лише 2 варіанти:

  • c допомогою цибулин;
  • c допомогою квітконосів (але це вкрай складно).

Якщо обраний варіант розмноження цибулинами, то тут йде відділення діток в період пересадки. Пересадка можлива лише в осінній період. При такому розмноженні можливо цвітіння у нових рослин з’являється лише на 2 рік.

Період пересаджування

Можливість зростання в одному місці обмежена 5-ма роками. Далі потрібно розділити отримані цибулини і пересадити їх в інше аналогічне місце. Цибулини потрібно ретельно просушити і відкласти в темне місце, до періоду нової висадки в грунт. Посадка в сад можлива лише у вересні або жовтні. Щоб цибулини були стійкіші до зовнішніх подразників, перед посадкою краще протримати їх у спеціальному розчині з марганцівки, всього близько 30 хвилин. Пам’ятайте про хорошого дренажу, який повинен бути створений під кожною цибулиною, для цього підійде звичайний річковий пісок.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні