Вита пара: все про найпопулярнішому кабелі зв’язку

 
 Витая пара: всё о самом популярном кабеле связи

Вита пара, про яку ви могли багато разів чути, навіть будучи абсолютно не пов’язаними з цією сферою, являє собою один з видів кабелю зв’язку. Ізольовані проводи завжди представлені парами, різниться лише їх кількість. Популярність цього виду кабелю зв’язку заснована і на низькій вартості, і на легкості монтажу. Крім цього, серцевина кабелю відмінно захищена за допомогою якісної оболонки з пластику. Складно уявити, що найближчим часом вита пара пропонована на сайті https://ptb.in.ua/kabel/vitaya_para/ поступиться популярність іншого виду кабелів зв’язку — при побудові мереж Ethernet у неї немає конкурентів. Ви могли чути про витій парі під іншими назвами: мережевий кабель або Lan кабель.

Види

Отже, є три варіанти витої пари. Основна робоча частина кабелю не змінюється, а от ступінь захисту — значно:

  • тип, використовується для прокладки всередині приміщень, володіє гнучкою ізоляцією сірого кольору. При зниженою міцності і неможливості витримати великі навантаження, кабель дуже добре підходить для побудови цілих лабіринтів — відмінно підходить для численних кутів і перегинів, не втрачає при цьому міцності;
  • кабель для зовнішньої прокладки отримав ізоляцію чорного кольору — вона дуже міцна і практично не піддається зовнішнім впливам. Для такого кабелю зовсім не страшні морози, спека, вода або інші дії;
  • третій вид — ще один варіант для вулиці, але створений спеціально для натяжки по повітрю. Цей кабель отримав спеціальний сталевий корд, за допомогою якого можна зміцнити його і не дозволяти занадто прогинатися, псуватися з плином часу.

Особливості

В залежності від конкретної ситуації, у вас буде можливість вибирати різні варіанти ступенів захисту. Екранування робить кабель кілька більш дорогим, але при цьому вплив зовнішніх перешкод знижується багаторазово. У свою чергу, кабель, який складається з декількох жив, на ділі буде м’якшою, більш гнучким і податливим. У той же час, такий кабель не підходить для прокладання магістралей — для них створено одножильний кабель, який відрізняється підвищеною міцністю, але меншою гнучкістю. Його товсті жили дійсно не витримують частого згинання і просто ламаються, але для підключення до різноманітних розеток немає нічого краще.

Для того щоб розділити величезна кількість витих пар категорії по швидкості, їх знадобилося цілих 7. Дійсно, фахівці, які стоять за створенням різноманітних моделей, застосовують дуже якісні технології і швидкість передачі даних зростає. На даний момент, 5-а категорія швидкості передачі є найбільш популярною. Якщо використовувати дві пари такого кабелю, то можна досягти швидкості в 100 Мб/с, тоді як використання 4-х пар призводить до зростання швидкості аж до 1000 Мб/с.

Важлива деталь полягає в тому, що опір кожної витої пари, розташованої окремо, повинно бути 100±15 Ом. Крім цього, з’єднання повинні бути виконані спеціалізованими коннекторами. Суворо заборонені різні скручування кабелю — це порушить роботу всієї системи.

Як показала практика, для різноманіття випадків достатньо всього дві схеми обтиску кабелю. Одна з ні — прямий патч-корд. Цей метод використовується в тому випадку, якщо необхідно об’єднати мережеву плату і комутатор. Є перехресний патч-корд, відмінно підходить для того, щоб безпосередньо об’єднувати мережеві плати різних комп’ютерів. У той же час, потрібно розуміти, що мережеве обладнання зараз підтримує відразу два типи підключення і проблем з цим бути не може: активно застосовується автоматичне перемикання під конкретний кабель.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні