Визначення несучої стіни в квартирі

Перед тим як замислюватися яку-небудь перепланування своєї квартири — розширити приміщення, прибрати балкон і поєднати його зі спальною кімнатою, зробити додаткову двері — потрібно зрозуміти, що за стіна перед вами. Дізнайтеся, як визначити несучу стіну всередині будинку.

Определение несущей стены в квартире Определение несущей стены в квартире Определение несущей стены в квартире Перепланування повинна бути узгоджена з органом місцевого самоврядування

У будь-якому випадку найбільш простим варіантом того, як визначити яка несуча стіна є звернення в професійні будівельні фірми. Так чи інакше, є ряд простих способів визначення несучих стін для будинків того чи іншого типу. Розглянемо їх нижче.

Шукаємо несучу в панельному будинку

Найбільш поширеними житловими будівлями є саме будинки панельного типу. В залежності від серії будинку розташування несучих різне. У будь-якому разі їх значно більше, ніж перегородок. Одним з найбільш простих способів визначення є замір товщини. Так, пам’ятайте, що в основному її значення для перегородок в панельних будинках становить 80-100 мм, а ось несучі можуть бути 120, 140, 160, 180 і 200. Заміряючи товщину, варто враховувати і шар штукатурки. Його потрібно або видалити в місці виміру стіни, або відняти його від отриманого результату.

У 80% випадках перегородки панельних будинків складаються з гіпсокартону, а їх товщина налічує 80 мм. Таким чином, все те, що тонше 120 ми приписуємо до перегородок, але якщо виміри вище зазначеної цифри, то тоді стіни є несучими. Звичайно, може трапитися таке, що показник виявиться рівним 120 мм. Тоді слід скористатися послугами інженерів, які розробили планування будинку. Так чи інакше, навіть якщо ви самі визначите, що цю стіну можна демонтувати, вам потрібно технічний висновок інженерів. Тільки на його підставі допускаються які-небудь перепланування.

Шукаємо несучу в цегляному будинку

Определение несущей стены в квартире Определение несущей стены в квартире Несучими можуть бути не тільки цегляні, але й дерев’яні стіни

Тепер поговоримо про старих цегляних будівлях. Стіни таких будинків мають різну товщину, залежно від кількості цегли в кладці. Довжина стандартної цегли становить 120 мм. Шви між цегляними кладками мають показник 10 мм. Таким чином, якщо вона складається з двох рядів цегли, то величина буде розраховуватися так: 120 + 120 + 10 = 250 мм З подальшим підрахунками цегляна стіна може бути розміром: 380 мм (три ряди по 120 і два шва по 10), 510 мм (чотири ряди по 120 і три шва по 10), 640 мм (п’ять рядів по 120 і чотири шва по 10).

Тепер пояснюємо, як дізнатися несучу стіну в цегляному будинку. А все гранично просто: знову ж таки шляхом виміру. Стіни в таких будинках, що розділяють квартири, є перегородками і мають товщину 250 мм (подвійна кладка). Звичайні перегородки між кімнатами ― небудь 80 або 120. Інші ж стіни є несучими — можуть бути 380, 510, 640 і вище.

До речі, існують старі будинки з дерев’яним перекриттям. Несучими можуть бути навіть дерев’яні перегородки. Спочатку вони не виконували такої функції, але згодом стали опорою для підлоги зверху.

Шукаємо несучу в монолітному будинку

Определение несущей стены в квартире Определение несущей стены в квартире Найпростіше несучу стіну визначити, виходячи з документів з плануванням

Монолітні будинки відрізняються величезною різноманітністю планувань. Тут ви можете переконатися напевно тільки в тому, що перед вами перегородка. Тому вам буде потрібно по можливості знайти проект будинку, а також в обов’язковому порядку проконсультуватися з інженером з фірми-забудовника.

Хоча можете знову ж вдатися до методу визначення несучих стін шляхом виміру товщини. Величина монолітної стіни може бути 200, 250, 300 і вище. Вимірявши її, не поспішайте робити поспішних висновків. Так, якщо її товщина менше 200 мм, то це на 99% означає, що ви заміряли перегородку. Але якщо цей показник, наприклад, дорівнює 200 мм, то це не завжди підтверджує зворотне. Справа в тому, що монолітні будинки припускають використання піноблоків, є особливим видом перегородок.

Висновок

Сподіваємося, ми змогли підказати вам найбільш прості варіанти визначення несучої. При цьому пам’ятайте, що наслідки часткового і тим більш повного демонтажу таких стін можуть бути досить сумними. Якщо у вас є які-небудь питання або ви хотіли б поділитися досвідом з читачами блогу, то залишайте свої коментарі нижче.