Ворота для гаража: види, їх плюси і мінуси

Тема сьогоднішньої статті – ворота для гаража. Будемо розбиратися з видами гаражних воріт, з їх технічними характеристиками, розмірами, з яких матеріалів виготовляють і якими додатковими функціями їх забезпечують. Головне завдання пропонованої інформації – дати оцінку запропонованим ринком конструкцій.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Гаражні ворота повинні бути надійними і красивими
Джерело pezcame.com

Види гаражних воріт

Почнемо з того, що буквально років так 20 тому ще ніхто і не замислювався про різноманітність сучасних пропозицій. В ті часи панувала одна модель – орна. Масивні ворота, вічно скрипучі, покриті олійною фарбою, яка з часом відшаровувалася. Хоча треба відзначити, що виготовлена з товстого металу, така конструкція могла похвалитися високою безпекою та взломостойкостью.

Служили такі ворота десятками років, але були незручні в плані комфортного використання. До того ж взимку перед ними треба було завжди розгрібати сніг навіть невеликої товщини, тому що стулки конструкції просто не відкривалися.

Часи змінилися, змінився і асортимент гаражних воріт. Пропозицій на ринку достатньо багато і проблемою, швидше за все, є вибір відповідної моделі.

Але розпашні ворота на ринку все ще присутні. І вони займають свою нішу впевнено, тому що у них невисока ціна за рахунок нескладного виготовлення, плюс, як було сказано вище, висока стійкість до злому. Складаються такі конструкції зазвичай з двох стулок. Є і одностулкові моделі, але вони не так затребувані. Чисто конструктивно кожна стулка являє собою прямокутний каркас з металевого профілю, обшитого листовим залізом.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Розпашні ворота для гаража
Джерело ko.decoratex.biz

Тепер давайте розглянемо і інші пропозиції воріт в гараж.

Секційні

Свою назву ці ворота отримали тому, що вони складаються з секцій, розташованих горизонтально і з’єднаних між собою шарнірами. Кількість секцій варіюється в діапазоні від 4 до 6, ширина кожної в межах 35-61 см, довжина до 7 м. Секції можуть бути утепленими або не утеплювальним. У першому випадку використовують плитний утеплювач, обшитий з двох сторін обробкою, тому товщина секцій стає великий – до 42 мм. Обов’язково по контуру секцій укладають еластичний ущільнювач.

Вимога до теплоізоляційному шарі – мінімальне водопоглинання. Тому найчастіше в якості утеплювача використовують пінополіуретан, рідко пінополістирол. В якості матеріалу для виготовлення секцій використовують сталевий оцинкований лист товщиною до 1 мм, алюмінієві сплави або деревину (найдорожчий варіант).

Чисто конструктивно ворота для гаража секційного типу – це секції, з’єднані між собою шарнірами. З боків закріплені ролики, які сприяють переміщенню ворітної конструкції при відкритті і закритті. Під ролики встановлюють направляючі елементи, що складаються з двох частин: вертикальній і горизонтальній. Частини між собою з’єднані дугоподібним елементом.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Секційні ворота всередині гаража
Джерело uk.aviarydecor.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найбільш популярними в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Тобто при відкритті ворота піднімаються вгору, де розташовуються під стелею в горизонтальному положенні. Ця модифікація є автоматичною, тому для неї монтують під стелею спеціального типу електродвигун. Він тягне всю конструкцію на себе з допомогою троса або ланцюга. Але в ній передбачений ручний спосіб відкриття. Це на той випадок, якщо гараж знеструмлений.

Конструкція секційних гаражних воріт дозволяє встановити їх у будь-які за розмірами отвори. Вони добре гармонують із дахами різної форми. Фахівці запевняють, що дана різновид з точки зору архітектурного наповнення найуніверсальніша.

Що стосується зовнішньої обробки, то виробники сьогодні пропонують пофарбовані ворота, покриті пластиком або термостійким склом, алюмінієвими пластинами або деревиною. На ринку можна зустріти моделі з хвірткою. Дорогий, але досить функціональний варіант.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Пофарбовані ворота
Джерело rcover.ru

До переваг секційних гаражних воріт можна віднести:

 • економія простору як всередині гаража, так і за його межами;

 • утеплена модель володіє хорошими тепло — і звукоізоляційними характеристиками;

 • універсальність розмірів, розміри воріт побираются під значні прорізи – ширина до 7 м, висота до 6.

І кілька недоліків:

 • низька зламостійкість;

 • висока ціна;

 • складна конструкція – непростий ремонт.

Додамо, що секційні ворота можна встановлювати не тільки вертикально. Є моделі, які відкриваються вздовж стін. Їх встановлюють усередині гаража, де монтують дві напрямні: одна на підлозі, друга на стіні приміщення. На фото нижче ця секційна модель показана.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Секційні ворота, що відкриваються горизонтально
Джерело bulgara-ny.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги будівництва малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Підйомно-поворотні

Із самої назви стає зрозумілим, що ворота при відкриванні роблять два рухи: підйом і поворот. При цьому вони здійснюють їх одночасно. В кінцевому підсумку вся конструкція виявляється під стелею в горизонтальному розташуванні.

Чисто конструктивно ці ворота являють собою одне цілісне полотно, яке закриває собою повністю отвір. Щоб закриття було герметичним, знизу споруджують поріжок висотою в межах 3 см, у який упирається нижня рама полотна. З боків встановлюють зовнішню раму, в яке полотно заїжджає.

Сам рух – підйомно-поворотне, забезпечується шарнірно-важільним механізмом. При цьому відкривати і закривати ворота можна і вручну, і за допомогою електродвигуна. Але сама схема руху конструкції доставляє деякі незручності. Наприклад, нижня частина полотна обов’язково виходить за межі гаража, приблизно на 1 м. тобто ставити машину близько до воріт не вийде.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Підйомно-поворотні гаражні ворота
Джерело mirvorotrnd.ru

Що стосується розмірів, то тут досить убогий асортимент порівняно з попередньою моделлю. Максимально можливий розмір полотна – 6 м ширина, висота 2,2 м. Але в плані обробки можливостей більше. Наприклад, можна в ворітної полотно встановити віконця або хвіртку.

Отже, гідності підйомно-поворотних воріт:

 • простота конструкції;

 • невисока ціна;

 • компактність;

 • немає потреби чистити сніг перед гаражем;

 • легко обладнати автоматикою.

І недоліки:

 • закрити ними можна тільки прямокутний отвір;

 • якщо потрібен ремонт полотна, то частково це зробити не можна, тільки всю конструкцію;

 • не найвища зламостійкість;

 • не можна автомобілю під’їжджати впритул до гаражу.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Під’їхати до гаражу впритул не вийде
Джерело sauerland-und-wuest.de

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про стелажі для зберігання коліс в гаражі — варіанти конструкцій.

Рулонні

Свою назву ця різновид гаражних воріт отримала з-за того, що чисто конструктивно це полотно, що складається з ламелей шириною 1,5-2,0 см, які при відкритті згортаються в рулон на вал. Останній розташований у верхній частині конструкції і закритий захисним коробом.

Ламелі з’єднані один з одним шарнірами. Зазвичай ці елементи виробники випускають відразу утепленими. Але товщина їх не дуже велика – до 2,5 див. Робити товщі ламелі неможливо. Вони просто збільшать діаметр рулону, який буде ускладнювати процес відкриття.

Але такі ворота піднімаються вертикально, тому нічому і нікому не заважають. Відкривати і закривати їх можна вручну або за допомогою мотора, який розташований на валу і закріплений до нього безпосередньо. Що стосується розмірного ряду, то ширина отвору не повинна перевищувати 3 м, висота 3,5 м.

Відео опис

У відео показано, як працюють гаражні ворота рулонного типу:

Про переваги:

 • зручна в експлуатації конструкція;

 • невелика вага;

 • різноманітність декоративного оформлення;

 • не займає місця ні всередині гаража, ні за його межами;

 • можна автоматизувати.

Про недоліки:

 • досить висока ціна;

 • низькі тепло — і звукоізоляційні характеристики;

 • низька взломозащита.

Необхідно зазначити, що встановити рулонні ворота можна на внутрішню стінку приміщення, на зовнішню або прямо в отвір. В останньому випадку зменшується висота отвору на розмір вала з накрученими на нього ламелями. Це треба враховувати при установці воріт на гараж.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Рулонні ворота, встановлені на внутрішню стінку гаражного приміщення
Джерело bitovki.info

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про етапи формування бетонної підлоги в гаражі: технології і матеріали + фото і відео.

Відкатні

Відкатні ворота для гаража – це одне полотно, виготовлене з металевого каркаса, обшитого листовим або плитним матеріалом. Способів встановлення тут три:

 • на нижню опору;

 • на верхню;

 • підвішуються на консоль.

У будь-якому випадку в конструкції воріт присутні ролики і напрямні. Перші переміщують всю конструкцію за другим. При цьому відкриття воріт відбувається шляхом їх зсуву уздовж стіни гаража. Відкривати можна вручну або за допомогою мотора.

Переваги відкатної моделі:

 • не займають місця в гаражі;

 • легко піддаються автоматизації;

 • коштують дешевше секційних, рулонних і підйомно-поворотних;

 • висока зламостійкість;

 • немає необхідності чистити перед ними сніг.

Недоліки:

 • проведення бетонування направляючих і місця встановлення приводу, що збільшує вартість виробу;

 • потрібно простір уздовж стіни;

 • неможливо встановити хвіртку.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Для відкатних воріт потрібно вільне місце вздовж стіни
Джерело ms.decorexpro.com

Складні

Великою популярністю цей тип гаражних воріт у наших співвітчизників не користується. По суті, це конструкція з двох секцій, з’єднаних шарнірно. Відкриваються ворота шляхом складання секцій, як книжки, і висуваються назовні, збираючись горизонтально.

Відео опис

Подивіться відео, в якому власник цих воріт розповідає про їх конструкції, деталі, і як вони працюють:

Є в цій категорії різновид, в якій секції складаються по-горизонталі. При цьому кількість секцій може бути досить великим, все залежить від ширини прорізу. У конструкції присутні дві пари напрямних: верхня і нижня, по яких переміщаються ролики секцій. При цьому секції, зібрані в книжку, розташовуються при відкритті воріт уздовж стіни, не займаючи багато місця.

Ворота для гаража: виды, их плюсы и минусы

Складні гаражні ворота
Джерело hi-electric.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про казковий будиночок на деревах у Нойальс-ель-Клотте, Франція.

Висновок по темі

Отже, нами розібрані всі гаражні ворота, які сьогодні пропонують виробники. Як бачите, у всіх у них є свої переваги і недоліки. Але головна вимога до всіх конструкцій – висока зламостійкість. На жаль, ні рулонні, ні секційні моделі цим похвалитися не можуть. Хоча саме вони зручніше в експлуатації. Тому ставити їх на гаражі, які не охороняються, не варто.

Оптимально в таких випадках орні конструкції. Вони пройшли перевірку часом, зарекомендували себе тільки з позитивної сторони. До того ж встановити в них хвіртку – не проблема, не займе багато коштів і часу.

Оцінок 0