Встановлення заглибного насоса в колодязь

 
 Установка погружного насоса в колодец

Занурювальний насос має назву за рахунок принципу роботи – він занурюється на невелику глибину води в колодязі і під час роботи піднімає рівень води в трубі.
Увага! Установка глибинного насоса повинна проводитися на середині товщі води, що насос не збирав з дна колодязя бруд, і не випірнув з води, якщо рівень в колодязі стане трохи нижче.

 

Порядок встановлення глибинного насоса в колодязь

Для правильного занурення глибинного насоса, шланг слід підрізати таким чином, що б насос без зайвого впливу перебував на потрібній глибині, а в ідеалі це 20 сантиметрів вище дна колодязя.
Насос слід з’єднати з трубою, для чого краще використовувати з’єднання оснащені різьбленням.
Увага! Якщо при установці насоса використовується шланг, оснащений зворотним клапаном, то клапан повинен знаходитися в колодязі.
Для встановлення зворотного клапана у систему, його слід закріпити на трубу, потім, на зворотний клапан встановити штуцер і тільки після цього, за допомогою хомута закріпити шланг на штуцер.
Увага! Кріплення та утримання глибинного насоса повинно здійснюватися на металевих тросах, в іншому ж випадку (якщо насос буде висіти на трубі), поступово він відвисне до землі і або відірветься, або заб’ється мулом з дна колодязя.

Положення глибинного насоса

Крім вертикального кріплення глибинного насоса є можливість фіксації в горизонтальному положенні, єдина відмінність полягає в кількість тросів:

1. Вертикальне кріплення глибинного насоса.
В даному випадку насос кріпитися всього на 1 трос
2. Горизонтально кріплення насоса.

У такій ситуації кріплення потрібно проводити за допомогою 2 тросів, в іншому випадку глибинний насос прийме вертикальне положення.
Не залежно від того, в вертикальному або горизонтальному положенні буде встановлено глибинний насос, для його кріплення слід використовувати саме металеві троси, однак не прості, а з покриттям від корозії або виготовлені з нержавіючої сталі.
Кріплення тросів підтримує глибинний насос слід робити зовні колодязя або на верхньому кільці колодязя, проте добре продумайте спосіб кріплення, що б насос, не впав у колодязь, і не довелося спускатися за ним на саме дно.

Приклад варіантів кріплення глибинного насоса:

Якщо кріплення насоса з зовні неможливо, то насос слід закріпити за допомогою арматури, зварених хрестом і встановлених на самому верху колодязя, або, зробивши 2 отвори, здійснити кріплення тросів у верхньому кільці колодязя.
При самостійній установці глибинного насоса слід задуматися про автоматичне реле, яке буде включати і вимикати насос, коли потрібно тиск, а не займатися тратою часу самому.

Термін роботи глибинного насоса

Для того, що б насос служив якомога довше, слід використовувати розширювальний бак, за допомогою якого буде згладжуватися перепад тиску (гідроудари), і в той же час, у випадку низького рівня води в колодязі розширювач буде порятунком і деякий час зможе забезпечувати водою.
Для тих, хто не хоче віддавати зайве місце під розширювальний бачок існує варіант застосування автоматичного реле, яке зможе захистити глибинний насос від гідро ударів тим самим продовживши його життя на значно довший період.
І остання порада: При підключенні реле, всі дроти слід захистити від впливу вологи любо прояві (відкритий фонтан, конденсат), для чого кабелі слід прокласти в спеціальній гофрованій трубці, яка надасть необхідну захист.

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні