Взяти кредит на будівництво будинку вигідно: іпотека без первісного внеску

Будівництво будинку завжди пов’язано з великими матеріальними вкладеннями, які не кожен зможе осилити самостійно, тому багато розглядають альтернативний варіант – взяти кредит на будівництво приватного будинку. Тут криються деякі складності, так як із-за нестабільності загальної фінансової ситуації, сегмент банківських послуг з кредитування будівництва житла перебуває в процесі перебудови. Деякі з банків взагалі відмовляються видавати кредити, інші посилили вимоги до позичальників, але в цілому взяти іпотека на будівництво будинку — це вирішуване питання.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

Отримати кредит на будівництво складно, але цілком можливо Джерело kannadadunia.com

Плюси і мінуси будівництва будинку в іпотеку

Самостійне будівництво будинку завжди пов’язане з рядом проблем, але в процесі прийняття рішення завжди слід враховувати всі «за» і «проти». Переваги іпотеки:

 • Свобода фантазії і вимог при зведенні будинку. Покупець зможе здійснити всі задуми за матеріалами і плануванні споруджуваного будинку. Зрозуміло, в рамках виділеного на нього бюджету.
 • Порівняно з купівлею квартири, відсоток по виплаті буде невисокий. Це пояснюється тим, що в цьому випадку іпотека йде під заставу землі, а не права власності на житло.

 • У плані витратності, будівництво вигідніше, ніж придбання готової квартири або приватного будинку.

В якості недоліків залучення банку до будівництва можна назвати:

 • Процес спорудження будинку затратний сам по собі, а щомісячні виплати по іпотеці послужать додатковим вантажем.

 • Нинішні ставки по іпотеці становлять 15-18% річних. При щомісячних платежах це не відчувається, але за фактом переплата буде високою.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

Гроші будуть йти на будівництво і виплати по кредиту Джерело analytspectr.ru

 • Якщо виникне ситуація, в якій позичальник не зможе виплатити борг, він втратить і вдома, і землі.

 • Кредит без першого внеску на будівництво будинку неможливий – банки розглядають його як додаткову гарантію платоспроможності.

Взяти іпотечний кредит це відповідальне рішення, наслідки якої будуть відчуватися сімейним бюджетом багато років. Тому завжди треба ретельно зважувати всі сторони питання і додатково проконсультуватися з розбирається в темі довіреною особою або фахівцем.

Можливі варіанти кредитування

Банки пропонують кілька варіантів, за якими можлива іпотека на будівництво приватного будинку. Кожен з них запропонований на різних умовах в залежності від фінансової організації. Розглянемо деякі з них.

Споживчий кредит

З усіх пропонованих банками типів позики, заявки на споживчий кредит розглядаються в самі стислі терміни. Якщо сума невелика, то достатньо паспорта і посвідчення водія (якщо немає, то студентського або пенсійного). Для будівництва сума навряд чи буде маленькою, тому доведеться принести в банк довідку про доходи, копію трудової книжки, військовий квиток або пенсійне посвідчення, а в окремих випадках страховку ОСАЦВ і закордонний паспорт. Радує тут те, що співробітники фінансової установи не стануть уточнювати у позичальника мета, для здійснення якої він бере кредит.

Треба врахувати і негативні сторони цього типу позики. Найбільш істотний з них – це високий відсоток переплати – близько 20% річних.

Велику суму під такі відсотки краще не брати, хоча є випадки, коли банки давали такий кредит у сумі до двох мільйонів рублів, терміном на 10 років.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

Відсоток переплати за споживчим кредитом один з найвищих Джерело lesechos.fr

Іпотека

Суть процесу видачі даного позики така: на будівництво приватного будинку банком виділяються кошти, а після здачі готового будови він більше не буде заставою за кредитною угодою. У деяких випадках виникає необхідність надання додаткової застави або участі поручителя. Такі ситуації можуть мати місце, якщо, наприклад, земельну заставу виявився недостатнім.

Останнім часом стали з’являтися банківські пропозиції, при яких кошти видаються позичальнику поетапно, і на кожному з них буде здійснюватися перерахунок процентної ставки.

Основні умови цієї позики полягають у наступному:

 • Строк кредитування триває до тридцяти років.

 • Процентна ставка за договором може досягати 17%.

 • Розмір кредиту знаходиться в прямій залежності від оціночної вартості землі і відомостей про доходи позичальника.

Важливо враховувати, що всі фінансові організації в якості одного з основних умов укладення договору вимагають, щоб земля була оформлена на заявника і не була обтяжена чим-небудь. В іншому випадку позичальник отримає відмову.

Відео опис

Наочно про різні можливості отримання кредиту можна подивитися на відео:

Кредит під заставу

Існує також можливість укладення кредитного договору під заставу вже наявної житлоплощі або нежитлової нерухомості. Такий вид позики це кредит на більш вигідних умовах, ніж споживчий, так як:

 • Тривалість дії договору позики може становити до тридцяти років.

 • Позичальник має можливість отримати в розпорядження більш велику суму, так як розмір виділених коштів розраховується, виходячи з оціночної вартості застави.

 • Середня ставка починається приблизно з 18%.

Розгляд заявки на укладення договору з боку банку представляється більш енергоємним процесом, так як треба оцінити заставну нерухомість. Це означає, що рішення буде прийматися довше, ніж у ситуації з тим же споживчим кредитом.

Обмеження на видачу суми у відповідності з вартістю застави є як плюсом, так і мінусом. До того ж, завжди існує певний ризик його втрати, якщо споживач буде нездатний до виплати боргу.

Якщо позичальник все-таки вирішив зупинитися на цьому виді кредитування, слід враховувати, що всі витрати по оцінці застави і оплата страхування ляжуть на його плечі.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

За наявності заставної нерухомості банки охоче дадуть кредит Джерело townscript.com

Іпотека з використанням материнського капіталу

При народженні другої дитини, держава надає материнський капітал, розміром чотириста п’ятдесят тисяч рублів. За законом ця сума може бути використана для будівництва житла, в тому числі як початковий внесок по іпотеці або в якості засобів для погашення залишкового платежу. Звичайно насправді технічно це не так, але з деякими застереженнями і натяжками використання материнського капіталу дозволяє оформити іпотеку під будівництво житлового будинку без першого внеску.

У цьому випадку заявник або його законний чоловік повинен надати фінансової організації сертифікат на материнський капітал, після чого відбувається процес уточнення його залишку.

Важливо, що для можливості використання сертифіката не обов’язково чекати народження третьої дитини, їм можна повноправно розпоряджатися з моменту отримання.

Слід знати, що деякі банки надають знижений відсоток по іпотеці в ситуаціях із залученням материнського капіталу. В якості одного з таких установ виступає всім відомий Ощадбанк. У всьому іншому оформлення такого виду іпотеки мало чим відрізняється від звичайного випадку кредитування.

Відео опис

Про використання материнського капіталу для будівництва будинку на відео:

Основні вимоги банків

Умови, на яких фінансові організації готові укласти з заявником договір кредитування, можуть істотно різнитися. Багато в чому вони знаходяться в залежності від вибору споживачем типу позики. Проте можна виділити такі основні критерії:

 • Наявність застави, в якості якого можна надати будь-яку нерухомість, автомобіль, гараж і т. п. Важливо, щоб заставне майно перебувало у засвідченого документально власності позичальника.

 • Цільове використання коштів. Розглянута іпотека на будівництво є цільовим позикою, що завжди прописується у договорі кредитування.

Це означає, що видані кошти не можуть використовуватися ні на що інше, крім зведення будинку. Позичальник буде зобов’язаний звітувати перед банком за витрачені гроші і етапи будівництва будинку.

 • Залучення поручителів. Видача іпотечних кредитів на будівництво вважається особливо ризикованою операцією для банку, тому в деяких випадках він вимагає додаткової страховки за рахунок участі поручителя. Найчастіше залучаються до трьох фізичних осіб.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

Наявність поручителів підвищує довіру банку до позичальника Джерело www.cashlady.com

 • Сплата початкового внеску. Це послужить гарантією, що позичальник планує будівництво не тільки за рахунок використання банківських коштів, адже за умовами договору кредитування йому буде виплачено близько 80% суми, розрахованої у кошторисі.

 • Наявність дозволу на будівництво. Земельна ділянка, зазначений як місце будівництва приватного будинку, повинен мати статус придатного для цієї мети (ІЖС).

Щоб взяти іпотеку на будинок позичальник також повинен відповідати наступним критеріям:

 • Наявність громадянства РФ.

 • Вік не менше двадцяти двох років до моменту оформлення договору.

 • На розрахункову дату остаточного погашення кредиту, вік позичальника не повинен становити більше шістдесяти п’яти років.

 • Час роботи на поточному або на останньому місці не менше півроку.

 • Загальний стаж роботи не менше року.

 • Постійний і стабільний джерело доходу – на цей момент банки звертають окрему увагу, так як термін кредиту 10 років і більше.

Існують також особливі вимоги, які пред’являються до заставного земельній ділянці. По-перше, він повинен знаходитися в місцевості, де є хоча б одне відділення обраного позичальником банку. По-друге, за типом земля повинна бути визначена як «землі населених пунктів» в кадастрі. Зрештою, на ній не повинно бути ніяких юридичних обтяжень, і заявник зобов’язаний виступати в ролі власника.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

Продати заставний ділянка не вийде Джерело yur-zakon.ru

Важливо почати збір і підготовку необхідних документів до початку оформлення іпотечного кредиту, так як із-за цього і без того розтягнутий у часі процес може тривати ще довше або зовсім встати.

В ході прийняття рішення про видачу кредиту банк має право вимагати від позичальника надання графіка, що включає в себе етапи робіт, терміни і суму, необхідні для проведення кожного з них, і загальний термін зведення заміського будинку.

В якому банку взяти кредит на забудову

Серед всіх пропозицій можна виділити дві фінансові установи, що пропонують відносно вигідний кредит на будівництво будинку – Ощадбанк і Россельхозбанк. Детальніше звернемося до пропонованих продуктів кожного з них.

«Будівництво житлового будинку» в Ощадбанку Росії пропонує споживачам оформлення позики на наступних умовах:

 • Термін укладення договору до тридцяти років.

 • Внесення первинного внеску в розмірі 20% від суми позики.

 • Мінімальна сума позикових коштів становить триста тисяч рублів.

 • Розмір максимальної суми видачі кредиту в межах 75% від кошторисної вартості майбутнього будинку.

 • Ставка платежу в розмірі від 12% річних

Відео опис

Наочно про умови надання іпотеки від Ощадбанку і Россельхозбанка на відео:

Слід зазначити, що Ощадбанк пропонує своїм споживачам внесення виплат без комісії і надання спеціальних умов для позичальників з поточним зарплатним проектом в тому ж банку.

Ознайомитися більш докладно з кредитними пропозиціями від банків (ставка, min і max суми, терміни, вимоги, пакет документів і т. д.) Ви можете у відповідному розділі «Кредити» на нашому сайті. Там же, в цьому розділі Ви можете подати заявку на розрахунок кредиту для будівництва будинку.

Крім того, відносно недавно Ощадбанк представив новий продукт «Заміська нерухомість». Його ставка складає від 11 до 14% річних. В іншому за умов цей проект схожий з вищеописаним, крім суми початкового платежу, яка становить 25%.

Іпотека на приватний будинок в Россельхозбанк видається на трохи менш вигідних умовах:

 • Терміни дії договору не відрізняються від пропонованих Ощадбанком і становлять тридцять років.

 • Розмір видачі кредитних коштів починається від ста тисяч рублів до двадцяти мільйонів за умови надання рівноцінного заставного майна.

 • Ставка за кредитом у цьому випадку складатиме від 17 до 20% річних.

 • Розмір початкового внеску повинен бути не менше 15%.

Також свої послуги з надання іпотеки на будівництво приватного будинку пропонують такі фінансові організації, як Юнікредит, Форабанк, Дельтакредит і т. д. Основні вимоги до позичальника у них не особливо відрізняються від перерахованих.

Взять кредит на строительство дома выгодно: ипотека без первоначального взноса

Банки, які оформлюють кредит на будівництво Джерело kredityvopros.ru

Етапи і нюанси оформлення договору

Для того, щоб взяти кредит на будівництво будинку, заявник повинен бути готовий пройти ряд етапів оформлення договору кредитування. Схематично весь процес можна представити наступним чином:

 • Привести в належний вигляд всі документи на земельну ділянку. Позичальник зобов’язаний надати банку дозвіл на будівництво та документи, що підтверджують, що земля перебуває в його власності: контакт купівлі-продажу (дарування чи обміну), кадастровий паспорт, виписка з ЕГРП.

 • Підготувати особисті документи: паспорт, довідку про доходи (2-ПДФО), трудовий договір і книжку. При необхідності повинні бути в наявності довідки поручителів.

 • Скласти технічний план майбутнього будинку і кошторис, затвердити документи житлової комісії.

 • Здійснити укладення договору з робочою бригадою.

 • Заповнити заяву у вибраному банку, прикласти до нього пакет з зазначеної вище документацією.

 • Дочекатися прийняття банком рішення. Укласти договір кредитування.

 • Передати в заставу земельну ділянку допомогою підписання застави папери.

 • Зафіксувати надходження коштів на рахунок.

 • Відео опис

  Деякі важливі нюанси по проплаті вже взятих кредитів і отримання субсидій на відео:

  В середньому термін розгляду заявки здійснюється банком від п’яти до чотирнадцяти днів, а сам процес оформлення договору може затягнутися на місяць-півтора.

  Існують також деякі нюанси цього процесу, які полягають у додаткових витратах.

  Іпотечний кредит під будівництво будинку відрізняється від звичайного виду позики, тому від споживача потрібно участь у питаннях, пов’язаних із створенням проекту будівлі та кошторису, а також з оформленням дозволу на будівництво. Ці витрати банк на себе не бере і цільовими їх не порахує.

  Як підсумок, зведення власного житла – трудомісткий і витратний в плані ресурсів процес, а розраховувати на допомогу банку можна тільки якщо людина підходить під висунуті для отримання позики вимоги. Якщо з цим проблем немає, то позичальнику достатньо визначитися з відповідним їй типом іпотечного кредитування, і після узгодження деталей можна почати будівництво будинку.

  Оцінок 0