Укладання фанери на підлогу своїми руками

Фанера – універсальний матеріал, який з успіхом використовується як для ремонту, так і для фінішної облицювання поверхонь. Особливу популярність він заслужив ремонту підлоги.

Укладка фанеры на пол своими руками Укладка фанеры на пол своими руками Укладка фанеры на пол своими руками

Другий варіант того, як постелити фанеру на підлогу, це укладання листів на бетонну підлогу. В цьому випадку необхідно врахувати деякі тонкощі.

 • Для укладання фанери на бетонну підлогу краще всього використовувати матеріал товщиною близько 15 міліметрів. Перед початком робіт необхідно впевнитися в тому, що цементне або бетонну основу має абсолютно рівну поверхню. Крім того, з підстави потрібно видалити не тільки сміття, але і пил.
 • Під час укладання потрібно стежити за тим, щоб листи розташовувалися в шаховому порядку. Кількість укладаються листів може становити до 4 штук. Також необхідно буде зробити невеликі зазори між ними, щоб фанера мала можливість розширюватися і стискатися під час температурних змін. Такі зазори не дадуть можливості матеріалу деформуватися, зробивши покриття непридатним для його подальшої експлуатації.

Тим, хто хоче знати, як покласти фанеру на підлогу з дерева, необхідно знати наступне:

 • За допомогою фанерних листів можна вирівняти дерев’яна підлога.
 • Перед тим як приступити до безпосереднього укладання, необхідно переконатися в тому, що дерев’яні підлоги не прогинаються. Якщо під час перевірки ви це виявили, потрібно розібрати покриття в цьому місці і виконати його реставрацію. Під реставрацією мається на увазі перевірка закріплення лад, а також самого дерев’яної підлоги на міцність і якість. Якщо дерев’яна підлога прогинається внаслідок того, що дошка почала псуватися, то міняємо стару дошку на нову. Як тільки ви закінчите перевірку, можна приступати до укладання.
 • Вони повинні вкладатися в шаховому порядку, а так само мати зазори, як і при укладанні на бетонну підлогу. Біля стін також треба зробити зазор приблизно на 1-2 сантиметри, це не дозволить фанері деформуватися. Зазори біля стіни прикриються плінтусами, і їх не буде видно. Кріплення фанери в цьому випадку необхідно буде виконувати за допомогою саморізів, капелюшки яких будуть поглиблені в матеріал таким чином, щоб їх не було видно.
 • Зазори між листами закриваємо спеціальної еластичною мастикою, вдавлюючи її в шов, а потім затираючи шпателем.
 • Як правильно вибрати матеріал

  Фанера виготовляється з сосни або берези. Березовий матеріал володіє відмінними вологостійкими характеристиками і красивим зовнішнім виглядом. Сосновий матеріал дуже міцний, тому з успіхом використовується в якості основи для підлоги.

  Укладка фанеры на пол своими руками Укладка фанеры на пол своими руками

  Вибираючи, зверніть увагу на зовнішній вигляд листа. На ньому не повинно бути ніяких бульбашок, вкраплень іншого кольору, тріщин. Якщо матеріал не відповідає цим вимогам, значить, він виготовлений з неякісної сировини, і від його купівлі потрібно відмовитися.

  Особливості роботи. Загальні правила

  • Перше правило ― правильна розпланування простору. Чим менше розпилів матеріалу буде, тим краще.
  • Друге ― змочуємо листи водою, ставимо на ребро і залишаємо їх у приміщенні, де будемо робити ремонт.
  • Третє — чотири аркуші не повинні своїми кутами зустрічатися в одній точці, для цього кожен викладаємо з невеликим зсувом до попереднього.
  • Четверте ― залишаємо зазор між самим листами і біля стіни. Якщо ця умова не дотримати, вам забезпечений скрип, також можливо деформування листів з-за чого підлога стане хвилястим.
  • П’яте ― лист закріплюється до лагів за допомогою саморізів. Починати кріплення потрібно з торця листа, поступово пересуваючись до протилежного краю. Закріплення врозкид може призвести до хвилястості.
  • Шосте ― капелюшки саморезов утапливаем, тому товщина листа повинна бути не менше 1,8 див.
  • Сьоме ― найпростіший варіант вирівняти дерев’яна підлога – настелити товсту фанеру і закріпити її саморізами прямо до дерев’яної основи.
  • Восьме ― якщо у вас підлогу з великими перепадами по рівню, краще запросити фахівців. Самостійно вирівняти така підлога буде важко.

  Ремонт підлог справа тонка, однак, дотримуючи деякі нескладні правила, це під силу навіть новачку в будівельній справі.