Укладання тротуарної плитки на пісок: технологія з фото і відео

Тротуарна плитка є ідеальним покриттям для доріжок і майданчиків на ділянці. Вона характеризується високою зносостійкістю, різноманітністю асортименту і відмінним зовнішнім виглядом. Плиткове покриття може прослужити багато років без зміни технічних і естетичних характеристик. Але його потрібно правильно викласти. У цій статті ми розповімо про всі етапи укладання тротуарної плитки на пісок, включаючи вибір матеріалу, підготовку майданчика і сам процес облаштування дрожок і майданчиків.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Доріжка з тротуарної плитки Джерело region-alians.ru

Види тротуарної плитки

За технологією виробництва тротуарна плитка ділиться на вібролиту і вібропресовану. У першому варіанті виробництво полягає в тому, що рідкий бетонний розчин заливається у форми, а потім проходить процедуру тривалої вібрації. Після цього сформовані плитки просушуються. При виготовленні вібропресованого матеріалу розчин заливається в пластичну форму, яка стискається, і тільки після цього починається процес вібрування.

Тротуарна плитка існує у великому розмаїтті за формою і кольором. Кожен окремий вид має свою назву. Найпоширеніші варіанти:

  • стільники;

  • хвиля;

  • луска;

  • конюшина;

  • бруківка.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Тротуарна плитка «Соти» Джерело manesu.com

Підготовка схеми

Схему садових майданчиків, доріжок і мощених під’їздів до будинку потрібно ретельно продумати. Під’їзд повинен вести від воріт до будинку і місцем для автомобіля – гаражу або відкритої паркування. Шляхи, по яким будуть заїжджати машини плануються досить широкими і простими по конфігурації. Вони прокладаються з мінімальною довжиною, без зайвих поворотів і вигинів. При облаштуванні автомобільних доріжок закладають більш товстий шар щебеню і використовують плитку товщиною від 6 див. Схема прокладки шляхів починається з позначення саме автомобільних заїздів.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Автомобільний заїзд з тротуарної плитки Джерело pinterest.com

Після позначення на схемі автомобільних шляхів визначається місце для майданчиків. По-перше, потрібно вибрати місце для паркування автомобіля, а по-друге, для облаштування зони відпочинку, якщо її планується викласти плиткою.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Зона відпочинку викладена плиткою Джерело in.pinterest.com

Далі на схему наносять лінії пішохідних доріжок. Вони бувають функціональними і декоративними. Функціональні з’єднують основні споруди на ділянці, а також головні зони (зони відпочинку, дитячий майданчик, сад, город). Функціональні доріжки теж не повинні бути звивистими і складними.

Декоративні доріжки прокладаються всередині тієї чи іншої зони і служать для прогулянок і в якості додаткового елемента ландшафтного дизайну. Зазвичай вони застосовуються для оформлення саду, галявини або зони відпочинку. Можуть мати безліч вигинів і мінімальну ширину. Декоративні доріжки не несуть велике навантаження, тому можуть довго прослужити без бордюрів.

Проектуючи доріжки потрібно враховувати, що всі вони повинні мати ухил близько 3% по ширині в бік від будівель. Це необхідно для відводу від будинку і додаткових будівель зливові і талі води.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Декоративна доріжка з тротуарної плитки Джерело superdom.ua

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги проектування та виконання ландшафтних робіт під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Підготовка грунту

Підготовчий процес включає нескладні земельні роботи, які можна виконати без залучення спецтехніки.

  • Вирівнювання майданчика. Грунт під прокладку повинна бути вирівняна з урахуванням запланованого ухилу. Технологія укладання тротуарної плитки на пісок з цементом передбачає усунення всіх нерівностей, коріння дерев і каменів.

  • Ущільнення грунту. Земля під плиткою повинна бути добре утрамбована, інакше можуть виникати проблеми з облаштуванням піщаної та щебеневої подушки. Крім того, тільки якісно ущільнений грунт стане надійною основною, на якій плитка не буде просідати, деформуватися і розтріскуватися.

  • Поглиблення. Перший щебневий шар повинен розташовуватися трохи нижче рівня землі. Але після укладання всіх шарів і плитки покриття має на 3-4 сантиметри виступати над землею.

Вирівнювання і поглиблення забезпечується шляхом зняття верхнього шару грунту. Знімати потрібно близько 20 сантиметрів. Це стосується пішохідних шляхів та майданчиків. Під автомобільний під’їзд потрібно заглиблення в 30 див.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Поглиблення під доріжку Джерело manesu.com

Після зняття потрібної товщини грунту можна приступати до утрамбування. Для початку землю зволожують шлангом з розбризкувачем. Після цього застосовують спеціальний інструмент.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про гальку для ландшафтного дизайну.

Монтаж бордюрів і стоків

Ще до укладання плитки потрібно встановити обмежувачі, а саме – бордюри. Для укладання тротуарної плитки на щебінь даний етап не обов’язковий, але бажано це зробити, так як без обмежувача плитка з часом буде зміщуватися або роз’їжджатися в сторони.

Для бордюрів викопую вздовж вже готового поглиблення траншеї. Їх глибина повинна бути трохи більше глибини основного поглиблення. На дно траншеї засипають щебінь, потім пісок. Після цього виставляють бордюри, використовуючи рівень.

Для фіксації бордюрів нижню їх частину, розташовану в поглибленні, заливають бетонним розчином. Після застигання розчину всі фіксуючі елементи виймають, стики зашпаровують розчинних складом, а потім засипають бордюри землею до потрібного рівня.

Уздовж бордюру, розташованого з боку ухилу доріжки можна прокласти стік для води. Стоки можуть бути розташовані з двох сторін від тротуару.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Відлив на покритті з тротуарної плитки Джерело stagramer.com

Щебенева подушка

Професійні будівельники основу, підготовлену під плитку покривають геотекстилем. Потім засипають щебенем, витримуючи ухил. Дуже важливо розуміти який щебінь потрібен для укладання тротуарної плитки. Це має бути матеріал фракції від 20 до 40 мм. Товщина насипу повинна бути 10-15 см Щебневому шару необхідно надати форму, відповідну майбутньої майданчику або доріжці. Так, крім того, що доріжка буде мати невеликий ухил, вона може бути опуклою або просто рівною.

Для більшої надійності всієї конструкції поверх щебеневої подушки можна насипати пісок шаром в 3-5 див, а зверху покласти ще один шар геотекстилю з напусками на бордюри. Завдяки такому рішенню щебенева подушка ізолюється від піщаної.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Шари геотекстилю та щебеню Джерело indeco.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про геотекстиль для садових доріжок.

Піщана подушка

Зверху на другий шар геотекстилю насипають пісок шаром близько 5 див. Геотекстиль не дасть піску просочитися в щебінь, що виключить можливість просідання плитки. Пісок можна використовувати кар’єрний або річковий.

Щоб зрозуміти який пісок потрібен для укладання тротуарної плитки, слід вивчити відмінності між цими двома майже однаковими матеріалами. Кар’єрний пісок неоднорідний, він включає піщинки різних розмірів і домішки різних порід. Він використовується для багатьох видів будівельних робіт, так як відрізняється хорошою адгезією (здатність зчеплення з іншими матеріалами). Однак для укладання тротуарної плитки більше підходить пісок річковий, який більш однорідний і чистий. Він краще пропускає воду і коштує дешевше кар’єрного.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Піщана подушка на геотекстиле Джерело remontyes.ru

Укладання плитки

На підготовлену поверхню можна укладати плитку. Кладку слід вести «від себе», тобто майстер повинен знаходитися на тільки що покладеної поверхні, а на підготовлену піщану подушку краще не ставати. Між окремими плитками при укладанні треба залишати зазори в 2-3 мм. Для фіксації зазорів застосовуються спеціальні клини.

Процедура укладання припускає занурення плитки приблизно на половину товщини в пісок. Плитка укладається рядами. Після кожного ряду потрібно перевіряти якість кладки і відразу усувати дефекти. Пересуватися по кладці під час роботи слід дуже обережно, щоб не змістити плитки до повного їх фіксування.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Укладання тротуарної плитки на пісок Джерело stroyportal.ru

Закладення швів

Щоб закріпити плитку та зробити покриття гладким, потрібно закласти шви. З цією метою беруть пісок і змішують з цементним порошком. Цим сухим складом засипають викладену кладку. Після цього за допомогою щітки суміш розподіляють по доріжці викладеної так, щоб вона заповнила всі шви.

Надлишки суміші потрібно змести, а потім змочити кладку водою. При намоканні бетон розшириться, і кладочна суміш закріпиться в швах. Після цього розпірки (клини) можна прибрати. Надалі суміш у швах потрібно буде періодично оновлювати. Це може знадобитися, наприклад, після рясних дощів.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Закладення швів в кладці з тротуарної плитки Джерело klademkirpich.ru

Плюси і мінуси доріжок з тротуарної плитки на піщаній подушці

Тротуарна плитка, укладена на піщану і щебеневу подушку надає ландшафтного дизайну ділянки респектабельний і закінчений вигляд. Завдяки різноманітності плитки можна підібрати підходящий варіант під будь-який архітектурний стиль будинку.

Дана технологія досить проста і може бути виконана робітниками з елементарними будівельними навичками. Весь процес, що включає підготовку ґрунту і всі наступні етапи, аж до затірки швів, може бути здійснено лише за кілька днів. Після цього доріжки і майданчики довго прослужать, так як тротуарна плитка володіє високим опором до стирання.

Укладка тротуарной плитки на песок: технология с фото и видео

Доріжка з плитки на ділянці Джерело tombet.pl

При необхідності плиткове покриття можна легко реставрувати шляхом заміни пошкоджених елементів. Рельєфність матеріалу запобігає ковзанню при мінусових температурах. При цьому тротуарна плитка дуже міцна і може витримувати великі навантаження. Маючи всі ці достоїнства даний матеріал досить економічний.

Мінусом плиткового покриття можна назвати необхідність стежити за тим, щоб під ним не проростали коріння дерев. Крім того, у шви плитки потрібно періодично додавати піщано-цементну затірку. Однак це скоріше не мінуси, а умови правильного догляду, дотримуючись яких, можна не переживати про збереження і естетичності покриття на ділянці.

Відео опис

Укладання тротуарної плитки

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок з вітальні в «підпілля».

Висновок

Тротуарна плитка – це ідеальний варіант рішення садових доріжок і майданчиків на ділянці. Але щоб плиткові покриття прослужили довго, при їх укладанні потрібно правильно вибрати матеріал, знати який щебінь і який пісок використовувати для укладання тротуарної плитки, як доглядати за ними в процесі експлуатації.

Оцінок 0