Укоси для дверей і все про матеріали для їх виготовлення. Штукатурні роботи

 
 Откосы для дверей и все о материалах для их изготовления. Штукатурные работы

Багато люди розуміють під словом двері – полотно, яке має ручку, замок і навішений на отвір. Це все вірно. Але, якщо питання стосується сучасної двері, то це ціла система, яку важко навіть уявити.

Це не просте полотно, а поєднання цілого комплексу деталей, де все працює, як єдине ціле.

Здійснити установку укосів для дверей не так вже просто. Цю роботу варто робити фахівців, які знають свою справу і мають практику за плечима. За своїми особливостями – цей процес здасться багатьом навіть дуже цікавим. Адже візуально надання коробці дверей досить пристойного вигляду, за такий короткий час – це вже «диво».

 
 Откосы для дверей и все о материалах для их изготовления. Штукатурные работы

Дверні коробки надають квартирі або будинку досить привабливого вигляду. Саме полотно відіграє роль захисту від небажаного проникнення в будинок. Варто пам’ятати про те, що такі конструкції добре захищають у будь-який час року від вітру, снігу або дощу.

Укоси для дверей і матеріали для виготовлення

Є різні технології виготовлення укосів. Але у багатьох застосовуються основні терміни – бічні частини:

 • лівий укіс;
 • правий укіс.

Також, крім цих двох частин є ще і верхня частина – верхній укіс. У деяких ситуаціях робиться, що дуже рідко відбувається, нижній елемент – нижній укіс.

Основна відмінність таких елементів – це фактура і розміри. З розмірами зрозуміло, що стосується фактури – це сам матеріал: МДФ, гіпсокартон, відповідна марка штукатурки.

Взявши до уваги той факт. Що вхідні двері виготовляється, в більшості випадків з такого матеріалу, як дерево. Також, полотно може бути виготовлено з металу, але при цьому мати оздоблення під дерево.

Багато виробників пропонують разом з покупкою дверей, відкоси, які виготовлені з МДФ. І це факт, що вони також є практичними. Іноді це замінюється ламінованим плитами. У цьому випадку вибраний матеріал буде виглядати більш презентабельно і привабливо, залишаючись при цьому надійним і міцним.

Самим затребуваним сировиною для побудови дверних прорізів є МДФ і це так. Але варто відзначити, що найбільш надійним варіантом вважається штукатурка, так як вона найбільш міцна і міцна.

Багато людей про це давно знають, але при цьому зупиняють свій вибір на МДФ. Це цілком з’ясовно. Цей будівельний матеріал має ряд переваг:

 • стійкість до розвитку грибків і цвілі;
 • невелика вага;
 • легкість під час монтажних робіт;
 • не виникає жодних проблем під час транспортування;
 • привабливість після обробки (як результат).

Єдиний недолік такого оздоблювального матеріалу – це серйозна обмеженість у кольорах і відтінках. Це іноді ускладнює процес підбору укосів до кольору дверей або шпалер.

Обробка дверних укосів за допомогою штукатурки

Оздоблювальні роботи, пов’язані з оштукатурюванням дверних прорізів вважаються класикою. Це той спосіб, який застосовувався раніше, 10-20 і більше років тому і благополучно застосовується і сьогодні.

Практичніше застосовувати такий вид обробки для вхідних дверей, вони часто вимагають надійності. Оштукатурена поверхня залишається міцною довгий час і невибаглива до обслуговування. Якщо звернути увагу на те, що термін служби оштукатуреної поверхні дуже довгий, то використання такого виду обробки доцільно.

Але є певні недоліки. До них відноситься:

 • велика кількість бруду під час ремонтних робіт;
 • велика трудомісткість;
 • довго висихає штукатурна суміш.

Порівняння дверних укосів, зроблених з гіпсокартону і штукатурки

Під час порівняння укосів, які зроблені їх гіпсокартону і штукатурки, якщо не сильно придивлятися, то майже ніяких відмінностей немає. Дві різні оздоблення легко сплутати між собою.

Є відмінність у тому, що під час оздоблення гіпсокартоном не з’являється багато пилу або залишків суміші на підлозі.

Гіпсокартон дуже легко монтується на стіну, на відміну від нанесення шару штукатурки, особливо коли він товстий. На відміну від гіпсокартону, під шар штукатурки складно сховати утеплювачі або звукоізолюючий матеріал.

Але, до мінусів гіпсокартону ставляться високі показники крихкості, при сильних або різких ударах матеріал здатний тріскатися. Але все, ж це один із самих практичних матеріалів, які використовуються під час ремонту.

Особливості проведення оздоблювальних робіт при штукатурці укосів за допомогою власних сил

Щоб правильно зробити штукатурку укосів на вхідних або на внутрішніх дверях, слід дотримуватися певних правил технології. Також, варто знати, що для професійного вирішення питання знадобляться, визначені інструменти:

 • правило.
 • відро;
 • шпателя (big small);
 • будівельний рівень (частіше використовується електронний його варивнт )і мотузкові маячки;
 • будівельний міксер;
 • кельма.

Далі, коли весь інструмент зібраний, для виконання робіт знадобляться витратні матеріали:

 • штукатурка;
 • наждачний папір (нульовка);
 • малярська сітка, вона в основному робиться з скловолокна;
 • малярська стрічка;
 • рідка грунтовка, продається в каністрах;
 • малярний куточок металевий;
 • шпаклівка фінішна.

Всі роботи розділяються на певні етапи:

Перший етап. Перед усіма основними роботами очищаються всі поверхні, в даному випадку це стіни, від залишків попереднього покриття.

Другий етап. Виставляються маяки, іншими словами їх називають напрямними. Варто правильно виставити металеві кутники, які розташовуються уздовж основних стін. При цьому потрібно застосовувати рівень для дотримання суворої вертикалі. Також, непогано себе зарекомендував простий схил.

Третій етап. Стіни грунтуються повторно, і проводиться фіксація куточків за допомогою штукатурки або будь-якої іншої суміші. Слід дочекатися, поки висохне будівельна суміш. У місцях, де це необхідно, закріплюється спеціальна сітка – це не дасть в майбутньому відвалитися штукатурної суміші. Вона замінить арматуру. Це в основному робиться в місцях над дверима чи над вікнами. Варто звернути увагу на те, що сітка повинна бути покладена в місцях, де перебувають перемички.

Четвертий етап. Розводиться в певній ємності штукатурка. Це робиться у пропорції, яка вказана на упаковці. Після цього додається певна кількість води. Після того, як розчин буде готовий, можна приступати до нанесення розчину. Це робиться за допомогою ковша або кельми.

Коли розчин буде висіти на стіні – его слід розрівняти за допомогою правила. Поверхня при цьому формується гладкою і рівною. Після того, як відбудеться схоплювання – дрібні черепашок заливаються більш рідким розчином.

П’ятий етап. Поверх сухого штукатурного шару наноситься грунтовка. Після цього деякий час дають висохнути поверхні. Після цього наноситься шар шпаклівки і затирається за допомогою наждачного паперу.

Декорування вже відбувається після затірки шпаклювальних матеріалів. Для покриття стін застосовуються різні суміші – це вже залежить від індивідуальності вибору мешканців або господарів.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні