Установка кондиціонера своїми руками: покрокова інструкція

 
 Установка кондиционера своими руками: пошаговая инструкция

Установкою кондиціонерів займаються заздалегідь, поки не прийшла спека. Потрібно правильно вибрати пристрій, знайти місце для його установки і зібрати кондиціонер по інструкції. Роботу можна довірити професіоналам, але за послуги потрібно платити, або зайнятися складанням самостійно, заощадивши бюджет. Щоб система працювала довше і без збоїв, необхідно чітко дотримуватися інструкції і правильно вибрати кріплення. Далі розглянемо більш детально кожний етап монтажу і підключення кондиціонерів.

Як працює кондиціонер?

Перш ніж приступати до монтажу кондиціонерів варто більш детально розібратися в їх пристрої і роботі. В кондиціонері є компресор і випарний блок, який встановлюють в приміщенні. Від зовнішнього компресора до блоку прокладаються спеціальні трубки, що з’єднують систему.

Як тільки кондиціонер починає працювати холодоагент по трубках надходить в блок, де починає нагріватися, утворюючи конденсат. Утворилася вода відводиться по трубках назовні, а холодоагент охолоджується і знову застигає. Працює система по замкнутому колу, тому ефективність роботи пристрою залежить від місця його встановлення і потужності.

Не варто монтувати кондиціонер поруч з обігрівачами, це не тільки знизить ефективність роботи пристрою, але і збільшить витрати по комунальних платежах. Кондиціонер потрібно правильно встановити, щоб система була герметичною і не було витоків холодоагенту.

Монтаж кондиціонера

Для установки кондиціонера знадобиться:

  • Велосипедний, або вакуумний насос.
  • Індикатори.
  • Будівельний інструмент (перфоратор, труборіз).

Крім того, потрібен манометр для вимірювання основних показників підключеного пристрою, і інструмент для обрізки металу.

З матеріалів знадобиться мідна трубка хорошої якості, без видимих дефектів і пошкоджень. Монтажем кондиціонерів займаються в процесі ремонту, тому як робота брудна, потрібно свердлити стіни.

Як встановити зовнішній блок?

Після доставки кондиціонера, потрібно знайти походить місце для його установки і приступати до роботи. Починають монтаж з зовнішнього блоку, варто працювати акуратно, особливо якщо це багатоповерховий будинок.

У приватному будинку встановити зовнішній блок набагато простіше, можна повісити конструкцію де завгодно. У багатоквартирному будинку, перш ніж ламати стіни, потрібно правильно вибрати місце для монтажу. Враховуючи габарити пристрою і конденсат стікає, не повинно бути проблем з сусідами, тому поспішати не варто.

Щоб закріпити кріплення і повісити зовнішній блок потрібно просвердлити наскрізні отвори діаметром 8 см і встановити кронштейни. У цегляних будинках отвори роблять на швах між кладкою. Якщо стіна бетонна доведеться витратити більше часу. Встановлюють кріплення чітко по розмітці, після чого монтують блок і надійно фіксують.

Внутрішній блок

Перед установкою внутрішнього блоку потрібно перевірити стіну на наявність прихованих комунікації. Блок не повинен контактувати зі шторами та іншими предметами.

На відстані 10 см від стелі кріпиться монтажна пластина. Далі на пластину встановлюють внутрішній блок і закручують кріплення. Коли обидва блоки закріплені можна робити отвори під труби та проводку.

Фахівці на сайті радять підключати кондиціонер окремо, не до загальної мережі, щоб знизити навантаження і встановити автомат. Це продовжить термін експлуатації пристрою. Після підключення вся система тестується.

Перш ніж заповнювати систему холодоагентом, потрібно перевірити герметичність з’єднань. Перевіряють систему вакуумним насосом, відкачуючи повітря. Якщо витоків немає, можна заповнювати систему і пробувати різні режими роботи.

 

 

 

 

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні