Установка унітазу своїми руками

 
 Установка унитаза своими руками

Встановлення унітазу, підключення його до водопроводу і труб каналізації бажано проводити за допомогою фахівців. Однак при наявності певних знань і навичок виконати цю роботу можна і власними силами. Розглянемо основні способи монтажу цього виду сантехніки.

Одним із найпоширеніших варіантів підключення унітазу до каналізації є монтаж за допомогою гофрованої труби. Перед початком робіт по установці необхідно покласти під унітаз ганчірку або шматок гумової підкладки, так як рухаючи його для визначення місця монтажу можна пошкодити поверхню покриття підлоги. Роботу проводять наступним чином. Гофра вставляється в каналізацію, місця стику змащується силіконом для герметизації. Далі, приєднуємо до цієї конструкції унітаз, переконуємося в надійності з’єднання і перевіряємо на відсутність протікання. Знайти місце витоку можна повільно злив відро води в каналізацію. Після чого прибираємо з-під унітазу підкладковий матеріал і намічаємо місця кріплення до підлоги. По оцінках, використовуючи спеціальне свердло для плитки, робимо отвір і заганяємо в них дюбелі. Знову під’єднуємо унітаз до гофре, змащуємо стик герметиком і перевіряємо надійність з’єднання. Якщо протікання не виявлено, кріпимо цю конструкцію до підлоги за допомогою гвинтів, що йдуть в комплекті.

 
 Установка унитаза своими руками

Після установки важливо перевірити стійкість унітазу, для цього потрібно сісти на нього і спробувати розгойдатися. Якщо конструкція не пройшла перевірку і гойдається, значить, потрібно знімати плитку з підлоги і робити цементну стяжку заново, використовуючи тафту. Для цього беруть дерев’яну дошку, просоченої оліфою, вирізують необхідний розмір і укладають на свіжий розчин. За допомогою рівня перевіряють відсутність завалів і чекають кілька днів до повного висихання. Після чого знову проводять роботи з кріплення унітазу до підлоги і підключення його до каналізаційних труб. Цей спосіб дозволяє забезпечити хорошу стійкість сантехніки. Після монтажу стик унітазу з плиткою можна замазати білим або безбарвним герметиком, для того щоб захистити від бруду при митті підлог.

Наступним етапом йде установка зливного бачка і підключення його до водопостачання. Складання пристроїв зливу та набору води потрібно проводити відповідно до інструкції, при цьому особливу увагу потрібно звернути на встановлення клапана-поплавця з допомогою якого змінюється напір і обсяг води, що надходить у бачок. Поплавець повинен бути відрегульований таким чином, щоб набір припинявся при досягненні рівня 8-10 міліметрів нижче отвору зливу, це дозволить раціонально використовувати витрата води. Далі, з допомогою гнучкого армованого шланга з’єднуємо бачок з водопроводом. Після чого перевіряємо його роботу методом пуску води і уважно стежимо за відсутністю протікання. З’єднання з системою водопостачання повинно здійснюватися через запірний кран, який дозволить у разі необхідності перекривати воду.

Монтаж унітазу і приєднання його до каналізаційних труб можна здійснювати і без використання гофри. При такому підключенні ланкою, що з’єднує каналізацію з унітазом, є перехідник (патрубок). Вибір діаметра і кута нахилу залежить від конструкції сантехнічного випуску, так як на сьогоднішній день промисловістю можуть проводитися унітази з горизонтальним, вертикальним або випуском під кутом в 30 градусів. Якщо довжини патрубка недостатньо для з’єднання з трубою каналізації, то додатково необхідно встановити спеціальний відвід, який подовжить труби. Варіант підключення без гофрованої труби вважається надійніше також він дозволяє встановити унітаз досить близько до стіни і каналізаційних труб. Якщо є можливість приставити унітаз практично впритул до каналізації, підключення можна здійснити через спеціальну манжету яку встановлюють навипуск унітазу і вставляють в трубу, для міцності конструкції всі стикувальні шви можна замазати герметиком.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні