Усуваємо скрип підлоги своїми руками

Скрип підлоги завжди дратує і відволікає від важливих справ, тому бажання його усунути цілком логічно. На виникнення цієї проблеми впливають вік, волога, похибки укладання і експлуатації. Скрип підлоги характерний для дерев’яного покриття: з листів фанери, паркетної дошки, паркету, пресованої тирси. Але буває і таке що синтетичний ламінат починає «скрипіти» від старості. Тому дуже важливо знати, як усунути скрип підлоги.

Устраняем скрип полов своими руками Устраняем скрип полов своими руками Устраняем скрип полов своими руками Паркет може скрипіти з-за тертя плашок про підстилаючої поверхню

Деякі ми наведемо нижче:

 • Як позбутися від скрипу підлоги самостійно? Дуже просто. У разі локального скрипу можна просвердлити в центрі «проблеми» невеликі отвори.
 • Якщо паркет покладений на бетонну основу, просвердліть у місці скрипу і залийте цементним розчином (взяти в рівних частинах воду і цемент). Потім в отвори вставляти заглушки, зашпаклювати.
 • Якщо скрипить велика частина підлоги в приміщенні, значить знадобитися капітальний ремонт або укладання нового покриття.
 • Якщо заскрипів фанерний підлогу, швидше за все, це виникло через тертя об підстилаючої поверхню. У цьому випадку вирішити проблему можна за допомогою додаткових кріплень. Якщо і це не допоможе, доведеться вдаватися до радикальних заходів: зняти старе фанерне покриття і застелити нове, засипавши антискриповый шар.
 • Якщо дерев’яна підлога скрипить

  Варто відзначити, що найчастіше починає скрипіти старий дерев’яний підлогу. Він виглядає красиво, і щоб його освіжити, досить покрити поверхню лаком. Але що робити, якщо він виглядає нормально, а в силу старості ставати дуже гучним?

  Для початку потрібно розглянути причини виникнення неприємного характерного звуку.

  Якщо підлога новий, можливо він почав скрипіти з-за відсутності необхідних зазорів між підлогою та стінами приміщення. Таке виникає з-за того, що укладав дошки, швидше за все, недосвідчений ремонтник.

  Ще одна причина скрипу — дошки погано прикріплені до лагів або між ними залишилися щілини.

  Старі дерев’яні підлоги, як правило, починають скрипіти з-за усушування дощок або в процесі зсуву лад по відношенню до дощок. Буває і таке, що кріплення дощок до лагам слабшає і теж починає «звучати».

  Щоб надалі не довелося повністю перестилати підлогу, займіться його реставрацією при першому натяку на скрип.

  Найдорожчий спосіб — повна заміна дощок і елементів конструкції підлоги. Але якщо бюджет не дозволяє, можна вдатися до більш дешевого способу: прокрутити саморізами старі, прогнилі дошки.

  Як варіант — перестилання підлоги з частковою заміною що вийшли з ладу мостин чи лаг.

  Якщо ви хочете зробити роботу без зайвих витрат часу і сил, вам допоможе наступна інструкція.

  Устраняем скрип полов своими руками Устраняем скрип полов своими руками Дерев’яна підлога може скрипіти з-за поганого кріплення до лагів

  Інструкція з порятунку дерев’яної підлоги:

  • Перший варіант не дуже масштабного ремонту — побивання клинів. З інструментів для цієї роботи потрібно мати добійник, молоток і дерев’яні клини. Суть роботи — забивання клинець між лагами і дошками чи просто між дошками. Тертя, внаслідок якого і з’являються характерні неприємні звуки, припиниться через розпирання пиломатеріалів.

  Проте варто відзначити, що цей спосіб не врятує вас назавжди від ненависного скрипу, оскільки дошки будуть всихати з кожним роком.

  • Ще один дієвий спосіб — заповнення порожнеч між дошками монтажною піною. Але це теж тимчасова міра, оскільки під впливом подальших навантажень на підлогу піна буде стискатися і підлогу через якийсь час знову скрипіти.
  • Третій спосіб пов’язаний з саморізами, використовується при неповному приляганні лад до дощок. Для роботи досить озброїтися викруткою і саморізами потрібної довжини і товщини. У роботі немає нічого складного — скріпляємо саморізами лаги з дошками.

  Устраняем скрип полов своими руками Устраняем скрип полов своими руками Старі дерев’яні підлоги скриплять через всихання з часом дощок

  Як бачимо, зі скрипучими підлогами можна і потрібно боротися. Як мінімум ви виграєте кілька років, і застелити нове покриття зможете на кілька років пізніше. Та й ще… Вас буде розпирати від гордості, адже ви не тільки відреставрували скрипучий пол, але і врятували від неприємної мелодії свої власні вуха і зберегли нерви сусідів.