З чого почати облаштування дачної ділянки – правила грамотного планування

У статті піде мова про те, з чого почати облаштування дачної ділянки, як правильно провести зонування, які принципи облаштування використовувати при організації окремих зон. Фото і відео готових робіт дозволять наочно побачити етапи вирішення цієї проблеми.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Мальований план облаштування дачної ділянки Джерело 93.ru

Для багатьох придбання заміського ділянки – подія радісна і клопітка одночасно. З одного боку у сім’ї з’являється місце для відпочинку, з іншого, важко організовувати простір навколо будинку, щоб відпочинок був приємним і комфортним. Для початку доведеться багато попрацювати і попотіти. А для того, щоб все це не було марно, важливо знати, з чого починати облаштування земельної ділянки, як грамотно підійти до цього питання. При його вирішенні фахівці радять дотримуватися наступного плану.

Правильне планування

На цьому етапі головне не поспішати. Потрібно приїхати на дільницю в денний час, сфотографувати його з різних сторін, на аркуші паперу позначити його периметр і зазначити точні розміри. Потім схематично на ньому потрібно розмістити основні функціональні зони. При цьому крім своїх особистих побажань важливо ще врахувати:

  • особливості рельєфу території;

  • розташування сторін світла;

  • глибину залягання ґрунтових вод;

  • склад і тип грунту.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Вивчення можливостей ділянки Джерело geopnz.ru

Визначити склад ґрунту нескладно. Для цього потрібно взяти грудку сирої землі і спробувати згорнути його в ковбаску. Якщо вона трісне, значить, у грунті багато піску, якщо ковбаска легко загортається в бублик, значить грунт глинистий. У першому випадку перед посадкою рослин доведеться додавати глинисті добавки, у другому-пісок. Осушені торфовища – дуже кислий грунт. У неї під час осіннього перекопування потрібно вносити вапно або спеціальні добавки, які можна знайти в спеціалізованих магазинах.

Якщо грунтові води знаходяться на глибині двох метрів від поверхні землі, швидше за все, доведеться відмовитися від посадки плодових дерев. В іншому випадку доведеться проводити дорогі і трудомісткі роботи по осушенню ділянки.

Знати розташування ділянки відносно сторін світу буде корисно для визначення рівня освітленості. Більшості плодово-ягідним рослинам потрібно багато світла. Якщо його немає, доведеться при проведенні озеленення віддавати перевагу тіньолюбні рослини.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

План ділянки щодо сторін світла Джерело buildinexpert.ru

Корисно володіти інформацією про вітрах в конкретній територіальній місцевості. Якщо ділянка стоїть на височині, він буде з усіх боків охолоджуватися. Це буде негативно позначатися на таких теплолюбних культур, як полуниця і черешня. Якщо він розташовується в низині, температура повітря завжди буде на два-три градуси нижче. На це сильно реагують деякі рослини.

Фахівці, розповідаючи про те, з чого розпочати благоустрій земельної ділянки, радять відразу розбити на чотири основні зони і визначити, де буде знаходитися житловий будинок, де будуть стояти господарські будівлі, де розташована зона відпочинку і садово-городня частина.

На будівництво будинку потрібно виділити приблизно 15% від всієї садової території. Визначити з урахуванням масштабу на плані-проекті місце, де буде розміщуватися будова, куди буде виходити парадні двері. Це головний орієнтир для розподілу інших об’єктів. Під місце відпочинку теж потрібно віднести 15% площі землі, решта 70% корисно віддати під озеленення. Зазначені параметри умовні. Щоб відразу бачити загальну картинку, потрібно скласти приблизну схему зонування, приблизно таку, як представлено на наступному фото.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Приблизна схема зонування дачної ділянки Джерело domoren.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування та проведення ландшафтних робіт будь-якої складності. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Подібний креслення можна постійно допрацьовувати. Він допомагає поки на аркуші паперу побачити, що потім буде в результаті. З таким планом вже можна звертатися до ландшафтного дизайнера. Але перед цим, важливо вирішити ще одне питання – вибрати стиль озеленення. Їх сьогодні багато. У кожного – свої принципи побудови, свої правила створення. Для їх реалізації використовуються різні прийоми. Саме вони як раз і допомагають створювати красиве простір навколо. Щоб полегшити роботу дизайнера, потрібно заздалегідь скласти список, чого хотілося б бачити на своїй ділянці і вручити його фахівцеві.

Відео опис

У відео фахівець розповідає про те, як треба правильно розпланувати заміський ділянку:

Особливості облаштування основних зон

Коли ділянка вже розбитий на функціональні зони, варто вивчити правила оформлення кожної. Будинок – центральний об’єкт будь-якого заміського ділянки. Він будується недалеко від в’їзду. Це допомагає раціонально використати час, що залишився простір і правильно організовувати його огорожу. Ще на етапі будівництва здійснюється монтаж каналізаційних систем.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Будинок поряд з воротами Джерело ochag23.ru

Парадний вхід повинен знаходитися від воріт на відстані не менше трьох метрів. Це робиться з міркувань пожежної безпеки. Подібний прийом також допомагає відмежувати житло від території вулиці і зробити проживання в ньому більш комфортним. Ділянка від воріт і парадних дверей називається вхідною зоною. На невеликій ділянці під неї відводиться близько шести квадратних метрів. Оформлення цієї ділянки потрібно приділити особливу увагу. І все тому, що саме він допомагає гостям створювати перше враження від дачі. Дизайнери люблять цю частину саду прикрашати квітучими клумбами, фігурними чагарниками або декоративними деревами. Ефектно виглядає завжди складна композиція з фонтаном або рокарій.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтні фігури з трави.

Господарський блок

До подібного роду будівель відноситься сарай, де зберігається садовий інвентар, приміщення для дров або добрив, майстерня, вуличний туалет, банний комплекс або компактна душова кабіна. Всі ці споруди краще робити єдиним комплексом і розміщувати його в протилежному від будинку стороні, в північній або північно-західній ділянці та відгородити його від інших функціональних зон гіллястими чагарниками чи живоплотом. Красиво буде виглядати ширма, сформована з туй, яскравих заростей плетистих троянд. Будинок та господарський блок має з’єднати широка зручна доріжка.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Оформлення госпблоку на ділянці Джерело houzz.com

Місце відпочинку

Вирішуючи питання про те, з чого розпочати благоустрій дачної ділянки, важливо ретельно продумати і зону відпочинку. Без неї дача – не дача. Багато хто їде за місто, для того щоб на природі попити чаю, посидіти з книжкою в руках, полежати в гамаку, приготувати на відкритому вогні смачні страви і з’їсти їх за красиво накритим великим столом, за який можуть вміститися і члени сім’ї, і численні гості. Щоб негода не заважала задуманим планом, нудно обов’язково будувати павільйон або літню альтанку.

Якщо в сім’ї ростуть діти, корисно ставити поруч дитячий майданчик. Тоді можна буде дорослим одночасно комфортно відпочивати і спостерігати за своїми малятами. Для маленьких дітлахів потрібно ставити гойдалки і будувати пісочницю, для підлітків краще всього підходять невеликі басейни.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Зона відпочинку на дачі Джерело houzz.es

Таке місце повинне бути на пристойній відстані від господарського блоку і від городу. До нього теж повинна йти широка доріжка від будинку. А ось простір з боків від неї зазвичай засівається газоном, уздовж доріжок можуть з’явитися клумби. А біля самої альтанки потрібно обов’язково створювати вертикальне озеленення, встановлювати перголи або закривати паркани кучерявими рослинами. Добре виглядають рішення, коли для позначених цілей використовуються квітучі ліани. Для створення затишної атмосфери можна поруч з альтанкою розбивати струмки, робити невеликі рукотворні водоспади.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Легка альтанка і невеликий ставок Джерело spas-agro.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, на що звертати увагу при виборі земельної ділянки.

Городній ділянку

Ще зовсім недавно дача була місцем для вирощування плодово-ягідних культур. Сьогодні багато що змінилося, але любов до городництва продовжує жити в серцях жителів великих міст. Дизайнери, враховуючи подібні пристрасті, давно розробили прийоми, які допомагають робити город частиною ландшафтного дизайну. Вони радять висаджувати садові дерева прямо перед вікнами будинку, на невеликій відстані від них (3-4 м). З часом крона розростеться і сформує природний захист від променів палючого сонця. У північних регіонах дерева краще садити на віддалі від будинку. Тоді він буде добре прогріватися.

Садити дерева потрібно від півночі на південь, залишаючи відстань між сусідніми посадками рівне трьом метрам. По всьому периметру потрібно створювати ярусну вертикальне озеленення (від великого до малого). Цей принцип наочно демонструє наступне фото.

С чего начать обустройство дачного участка – правила грамотного планирования

Город як частина ландшафтного дизайну Джерело budremont.info

Для грядок потрібно виділяти самий сонячний ділянку. Організувати посадки на ньому можна по-різному. Але вибирати сорти рослин важливо з урахуванням клімату на даній конкретній території. Якщо вдасться організувати грядки у вигляді акуратних прямокутників або кіл, надати їм плавні обриси, можна створити дуже гарний декоративний куточок. Якщо подібний етап роботи здасться складним, краще довірити його реалізацію професіоналам. Вони знають, з чого почати облаштування дачної ділянки з нуля, як організувати систему поливу і зрошення, як правильно розподілити території і підібрати для посадки рослини.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про незвичайний погляд на альтанку: 10 цікавих ідей.

Узагальнення по темі

Ще до початку планування потрібно визначитися з метою використання присадибної ділянки. Зовсім не обов’язково розміщувати на ньому всі об’єкти, які були перераховані в статті. Якщо у людини є величезне бажання виростити великий сад, йому не немає необхідності думати про те, де розбити клумби і спорудити водойма. Той, хто приїжджає на дачу для відпочинку, може відмовитися від розбивки городу і повністю віддати прибудинкову територію під реалізацію якої-небудь однієї стилістичної концепції ландшафтного дизайну. Власні уподобання, ось чим потрібно керуватися при розробці плану-проекту.

Оцінок 0