З чого почати ремонт квартири

Зміст

 • Вступ 1
 • 2 Готуємося до ремонту
  • 2.1 Уявіть свою квартиру після ремонту
  • 2.2 Що ви плануєте зробити у вашій квартирі
  • 2.3 Складання кошторису на ремонт
  • 2.4 Підготовка всіх інструментів
  • 2.5 Час на ремонт
  • 2.6 Черговість ремонту
 • 3 Починаємо ремонт квартири
  • 3.1 Підготовка кімнати
  • 3.2 В першу чергу – найбільш «брудні» роботи
 • 4 Наші поради по ремонту
  • 4.1 Ремонт стін
  • 4.2 Ремонт підлоги
  • 4.3 Ремонт стелі
  • 4.4 Ремонт вікон і дверей
  • 4.5 Ремонт кухні або туалету
 • 5 Висновок

Вступ

Отже, головне питання, на який вам доведеться відповісти, якщо ви задумали ремонт квартири − з чого почати? Ця стаття присвячена цьому питанню і розкриває його в повному обсязі. Ми допоможемо вам вибудувати план свого ремонту, прорахувати всі витрати і дізнатися, в якому порядку слід виконувати капітальний або косметичний ремонт своєї квартири.

С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры Складання кошторису – важливий етап ремонту

А для цього потрібно, як і писалося вище,визначитися з тим, що саме ви будете ремонтувати. Отже, припустимо ви бажаєте поклеїти шпалери в залі, постелити на підлогу ванної кімнати керамічну плитку, а також наклеїти плитку на стелю в спальні.

Беремо в руки такий корисний предмет, як рулетка, і починаємо вимірювати площу стін в залі, підлоги в ванній кімнаті і стелі спальні. Знаючи площу і приблизні ціни за 1 квадратний метр потрібного матеріалу, можна вирахувати, скільки грошей потрібно вкласти в ремонт квартири. Не забувайте, що для того, щоб поклеїти плитку потрібно буде використовувати спеціальний клей. А якщо під вашими шпалерами стіна нерівна, то ще буде потрібна шпаклівка («первинка», «вторичка» тощо).

Не варто забувати і про те, що далеко не всі види ремонтних робіт ви можете виконати самостійно. Якусь частину цих робіт слід довірити професіоналам своєї справи. Наприклад, навряд чи кожен вміє рівно зашпаклювати стіну або постелити на підлогу паркет. Що вже говорити про заміну вікон і дверей? Таким чином, знайдіть собі людей, які займуться тією чи іншою роботою, дізнайтеся ціну на неї і внесіть у свій кошторис витрат. Пам’ятайте про те, що ремонт робиться на тривалий час, тому економити на ньому треба, але не перестарайтеся дуже сильно, щоб потім не шкодувати.

Підготовка всіх інструментів

Це також важлива частина підготовки перед ремонтом квартири.

С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры Для ремонту квартири потрібно багато інструментів

В залежності від того, що ви плануєте зробити, слід підготувати інструментарій. Якщо збираєтеся клеїти шпалери, а перед цим вирівнювати стіни, то не забудьте обзавестися якою-небудь рівною рейкою (є, звичайно, і більш професійні прилади, засновані на лазерах), шпателями, та, зрештою, віником. Сенс, думаю, вам зрозумілий.

Час на ремонт

Як вже писалося вище, важливо не тільки витрачений на ремонт час, але і час року, в яке він запланований. Ідеальним варіантом вважається весна, коли на вулиці достатньо тепла температура, щоб можна було провітрювати кімнати, а ремонтні бригади не так перевантажені. В кінці літа у ремонтників аврал: їх дуже складно викликати додому, доводиться чекати тижнями, а ціни на роботи завищені.

Черговість ремонту

Затіявши ремонт всієї квартири, варто ретельно обдумати, в якій кімнаті він буде розпочато, де продовжений і де завершено.

С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры Початок ремонту в одній з кімнат

Починаємо ремонт квартири

Підготовка кімнати

Звичайно, вирішивши зайнятися ремонтом одного приміщення, всі питання, пов’язані з переїздом, будуть відразу ж відкинуті. Якщо потрібно ремонтувати всю квартиру, тоді визначайтеся – або ви живете в цій квартирі, де збираєтеся робити ремонт протягом всього часу і переміщаєтеся з кімнати в кімнату, або переїжджаєте до мами (сестрі, братові і т. д.) і робите ремонт у всіх кімнатах паралельно, що, по-перше, заощадить ваш час, а по-друге, вам не доведеться відпочивати «в бруду».

Давайте визначимося, з чого почати ремонт кімнати. Все дуже просто, якщо ви пройшли перший етап підготовки (знаєте, що саме будете робити в кімнаті, порахували свої майбутні витрати підготували інструментарій, купили матеріали), то далі вам потрібно буде розчистити приміщення від усього того, що в ньому є. Винесіть меблі в сусідню кімнату, зніміть всі картини, люстри і т. п. Всупереч тому, що ось-ось у цій кімнаті буде дуже брудно, перед ремонтом її слід пропилососити (підмести) і вимити від пилу.

В першу чергу – найбільш «брудні» роботи

Як випливає з назви пункту, спочатку потрібно виконати найбрудніші роботи. В першу чергу, якщо ви зібралися міняти вікна та двері, займіться саме ними включаючи віконні укоси. Двері і самі вікна можна не встановлювати, досить поставити рами і дверну коробку. Всі інші дії залиште на кінець ремонту.

С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры Починаємо з демонтажу вікон

У разі капітального ремонту слід приступити до сдиранию шпалер, старого паркету або лінолеуму і т. д. Коли все це буде зроблено, то починайте шпаклівку та інші роботи зі стелі, після переходите до шпаклівці стін, а якщо на підлозі ніяких брудних робіт не намічається (припустимо, вам залишилося постелити лінолеум), то можна і поклеїти шпалери на стінах. В самому кінці слід забивати плінтуса. Перед шпатлюванням стін радимо вам ще раз згадати, де саме у вас будуть розташовуватися розетки, є розетка для інтернету. Можливо, вам доведеться простягати через кімнату проводку, яку можна буде заховати у ваших стінах. Звичайно, якщо провід буде йти низом, то його можна прибрати і плінтус.

Наші поради по ремонту

Ремонт стін

Всі стіни, якими б вони не були рівними, слід трохи вирівняти. Виміряйте їх за допомогою куточка (рейки). Якщо нерівності невеликі, вони виявляються тільки за допомогою спеціального приладу, то вони некатастрофичны. Тоді всього-навсього придбайте штукатурку або шпаклівку. У разі, коли стіни мають сильні нерівності, поглиблення, тоді використовуйте цементну суміш.

С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры Ремонт стін – важливий етап

Ремонт підлоги

Все залежить від стану самої підлоги, величини вашого бюджету − виготовляти чи ні нову стяжку, або обійтися без неї, постеливши нове покриття у вигляді лінолеуму, ковроліну або паркету. Тут ви приймаєте рішення, або вдаєтеся до послуги майстрів.

Ремонт стелі

Найкраще, що ми можемо вам порадити – установку натяжних стель. У них вбудовані освітлювальні прилади, ніяких люстр вішати не доведеться!

Ремонт вікон та дверей

Вікна квартири повинні бути пластиковими, з поліпшеною теплоізоляцією. Всі вікна старого зразка слід замінити на нові!

С чего начать ремонт квартиры С чего начать ремонт квартиры Нові вікна подарують приміщення більше світла

Ремонт кухні або туалету

Ремонт перерахованих кімнат краще всього почати з заміни сантехніки! Старі іржаві хоч і не зовні, а зсередини труби повинні бути замінені на нові пластикові. Слід замінити і трубу стояка. Для цього, правда, вам доведеться домовитися з вашими сусідами знизу і зверху. Чому варто міняти труби? Уявіть собі, що ви вклали багато часу і сил на ремонт, витратили немаленьку суму грошей, а труба взяла і лопнула, затопивши половину кухні. Прикро. А адже ще й сусіди знизу постраждають і ремонт у них вам також доведеться оплачувати.

Відео про те, з чого почати ремонт у квартирі

Висновок

Сподіваємося, нам вдалося розкрити всю суть теми початку ремонту в квартирі. Тепер ви з легкістю повинні впоратися з усіма труднощами, які чекають вас в процесі ремонту квартири. У разі виникнення додаткових питань, перш ніж приступити до ремонту квартири, введіть їх нижче!