Заміна нижніх вінців дерев’яного будинку: технологія, ремонт фундаменту, вартість робіт у Москві

Будинки з дерева – це комфорт і затишок, особливий мікроклімат і позитивна енергетика. Щоб він служив довго, потрібно вчасно і якісно виконувати поточний ремонт.

Досвід експлуатації дерев’яних будівель показує, що без спеціальних інструментів, досвіду і знань, конструктивні елементи будівлі чіпати вкрай ризиковано. При заміні вінців і ремонт фундаменту дерев’яного будинку вартість послуг професіоналів окупиться довговічність споруди.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Піднімання будинку навіть на невелику висоту вимагає професійного інструменту, знання технології і досвіду робіт Джерело cutala.free.bg

Причини руйнувань цілісності нижніх вінців

В ідеалі дерев’яна споруда простоїть без капітального ремонту півстоліття. «Слабка ланка» конструкції – нижні ряди. Волога просочується крізь тріщини всередині дерева і через щілини між колодами. В сирих місцях починають розвиватися спори грибка. З’являється цвіль, потім гниль. Внутрішнє руйнування деревини завершують комахи-шкідники.

Причини, чому руйнується деревина, можуть бути наступними:

 • Використання непідготовленої матеріалу. Сира деревина, заготовлена «не в сезон» швидко втрачає міцність і починає руйнуватися.

 • Велике значення має порода дерева. Наприклад, при виборі модрини для зведення нижніх рядів за підвищену вологість, можна не хвилюватися, дерево стане тільки міцнішою. Липові колоди в якості нижніх вінців використовувати не рекомендується.

 • Неякісна гідроізоляція фундаменту, виконана з порушенням технології.

 • Недотримання технології антисептування будівельного матеріалу.

 • Недостатній повітрообмін в підпільному просторі, брак вентиляційних каналів.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Якщо у фундаменті немає продухів, то на нижніх вінцях буде накопичуватися волога Джерело zen.yandex.com

 • Неправильно зведений фундамент, не відповідний типу грунту, рельєфу, без урахування глибини знаходження підземних вод, кліматичних умов регіону.

 • Неграмотно змонтовані фасадні панелі, що закривають вінці.

Всі причини зводяться до двом основним факторам: неправильна експлуатація житла або не професійний підхід до справи будівельників.

Як визначити ступінь руйнування вінців

Щоб кардинально вирішити питання про заміну вінців в дерев’яному будинку і ступеня реконструкції, потрібно визначити масштаби пошкоджень.

Глухий звук обуха сокири по колоді видасть ступінь руйнування деревини зсередини. Якщо попрацювати стамескою, можна уявити більш повну картину пошкодження. Звичайного огляду для правильної оцінки стану споруди, недостатньо. Професійний підхід передбачає оцінку стану фундаменту, визначення ступеня навантаження на конструкцію. Точний прогноз подальшої експлуатації житла можуть дати досвідчені майстри. Якщо немає необхідності повністю міняти ряди колод, можна заощадити сімейний бюджет. І, навпаки, на локальний ремонт можуть бути витрачені час і сили, але він не призведе до очікуваного результату.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Оцінка обсягів робіт повинна проводитися в кожному випадку окремо Джерело wileyloghomes.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ремонту фундаменту. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Особливості реконструкції

Перед тим, як починати роботи, слід звільнити приміщення від меблів, речей. Виймають віконні рами, знімають двері і демонтують дверні коробки.

Димоходи печі або каміна відокремлюють від перекриттів і покрівлі. Роблять все можливе, щоб полегшити побудову і уникнути перекосів. Скріплюють неушкоджені ряди.

Неграмотні дії можуть призвести до пошкодження даху, димоходів і горищних перекриттів. Тому не рекомендується проводити їх самостійно.

Технологія досить складна і залежить від наступних моментів:

 • стану фундаменту;

 • ступені руйнування деревини;

 • габаритів будівлі, поверховості;

 • розміри вільного простору біля будови;

 • наявності прибудинкових будівель,

 • конструкції і стану димоходів.

Якщо у печі немає окремого фундаменту, що передбачено по технології зведення, підняти будинок не вийде. Правильно вибрати спосіб відновлювальних робіт зможе фахівець, який має необхідні знання і досвід роботи в даній області.

По можливості використовуються матеріали, які максимально наближені до вихідних, іноді доцільно замінити згнилі частини цеглою.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Після заміни нижніх вінців на цеглу будинок може прослужити ще багато років Джерело woicetosh.blogspot.com

Іноді дерев’яні фасади закривають сайдингом або обкладають цеглою, щоб приховати елементи реконструкції. Між фундаментом і новими рядами прокладають гідроізоляційний шар, деревину обробляють антисептиком.

Способи реконструкції

Відремонтувати вінці можна кількома способами:

 • Часткова заміна (локальне відновлення місць гниття деревини).

 • Цегляна кладка замість пошкоджених вінців.

 • Заміна нижньої колоди в дерев’яному будинку при піднятті зрубу домкратами.

Кожен з цих способів має особливості, переваги та недоліки.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про як правильно побудувати фундамент будинку з підвалом: розрахунки і технології.

Часткова заміна вінців

Передбачає локальну реконструкцію. Це найдоступніший і малобюджетний спосіб. Точковий ремонт можливий, коли деревина тільки почала псуватися і не має великих масштабів пошкоджень. Однак у такого технологічного прийому є недолік – міцність конструкції знижується, збільшуються тепловтрати приміщення. При грамотному підході до справи можна звести ці недоліки до мінімуму.

Важливий момент: потрібно правильно визначити межі пошкоджень. Якщо цього не зробити, зусилля будуть марні. Процес гниття продовжиться.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Часткова заміна вінців. Головне – точно визначити межі Джерело vam-mucziki.ru

Щоб вставки трималися довго, їх розміри повинні бути повністю відповідати прибраним елементів. Навколо місць, де вставляють нові бруски, майстри роблять спеціальні отвори для забивання нагелів.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ремонт фундаменту дачного будинку: технології і матеріали.

Цегляна кладка замість пошкоджених вінців

Технологія часткового відновлення деревини – тимчасова міра. Тому частіше вибирають цегельну кладку як спосіб вирішення проблеми. Це можна зробити з підняттям і без підняття домкратами всього будови. Враховують вік споруди, тип і стан фундаменту, можливі матеріальні вкладення.

Уражені гниллю місця вирізують. Зрізають торцеві з’єднання і встановлюють на їх місці міцні цегляні опори. Закладають цегляний фундамент, його поверхня підводять під неушкоджені колоди. При такому способі можна оновити відразу кілька рядів.

Якщо цегельну кладку виконують з підняттям споруди домкратами, схема наступна:

 • При заміні двох нижніх вінців, випилюють дві колоди і встановлюють домкрат таким чином, щоб він упирався в третій ряд.

 • Будова піднімають по кутах і встановлюють тимчасові опори. Щоб не було небезпечних перекосів, будова піднімають одночасно з усіх сторін.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Піднімання будинку домкратами Джерело beloozersk.zakup.by

 • Старий фундамент прибирають.

 • Опускають споруда тільки після того, як буде виконана цегляна кладка і покладений гідроізоляційний шар.

Повна заміна нижніх вінців

На відміну від локального ремонту, вартість заміни вінців в дерев’яному будинку з допомогою гідравлічних або гвинтових пристроїв обійдеться дорожче, але результат виправдає витрачені кошти.

Домкрати встановлюють з упором на верхні колоди, щоб нижні можна було прибрати. Споруджують тимчасові опори. Обладнання, яке застосовується для підняття споруди, повинно бути надійним. Поломка домкрата під час підняття будови може призвести до порушення цілісності конструкції та травмування людей.

Незважаючи на те, що процес з використанням домкратів вимагатиме більше часу і сил, термін служби споруди до наступного капітального ремонту значно збільшиться. Оновлений гідроізоляційний шар не дозволить волозі проникати всередину дерев’яних стін.

З чого складається ціна

При заміні нижніх вінців дерев’яного будинку вартість робіт залежить від складності ремонту, ступеня зносу матеріалів, рельєфу місцевості, розмірів будинку.

Замена нижних венцов деревянного дома: технология, ремонт фундамента, стоимость работ в Москве

Безпосередньо піднімання будинку на домкратах це найменша частина робіт Джерело nicstroy.ru

Коли виконується заміна нижніх вінців дерев’яного будинку, вартість робіт складається з таких складових:

 • Весь комплекс дій по піднесенню споруди.

 • Демонтаж пошкодженого вінця.

 • Підготовка і установка нового вінця.

 • Зведення нового фундаменту.

 • Пристрій гідроізоляції.

 • Монтаж кріплень.

Сюди слід додати і вартість будівельних матеріалів.

У середньому, вартість послуг по заміні нижнього вінця в Москві починається від 5000 за 1 м. кв. рублів при самих невеликих розмірах бруса. Якщо стіни з колод, то на заміну вінців в дерев’яному будинку ціна буде дорожче: від 13000 рублів за 1 м. кв.

Відео опис

Наочно про підйом дерев’яного будинку домкратами у відеоролику:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фундаментний блок 200х200х400.

Висновок

Визначення точних обсягів роботи і правильного способу відновлення нижніх вінців дозволить не витрачати зайві кошти на реконструкцію. Кустарно виконана реставрація може призвести до перекосу конструкції і подальшого руйнування будинку.

Економити на наймання фахівців не має сенсу, адже на заміну вінця в дерев’яному будинку ціна роботи не є захмарною і краще один раз якісно провести реконструкцію, ніж постійно стикатися з новими проблемами.

Оцінок 0