Заміна підлоги в квартирі

Існує кілька причин, по яким може знадобитися заміна підлоги в квартирі. Вони можуть бути пов’язані як з аварійним станом старого покриття (тріщинами, відколами, гнилими дошками у разі дерев’яного статі тощо), так і з бажанням внести в будинок що-небудь нове. Приміром, якщо підлога вашої кухні дерев’яний, а ви хотіли б укласти туди плитку, то доведеться зривати його і робити мокру або суху стяжку, в залежності від того навантаження, яку здатна витримувати конструкція будинку. Справа в тому, що плитка дуже погано кріпиться до дерев’яної поверхні. Таким чином, постараємося розібратися в питанні, як поміняти підлогу в квартирі.

Замена пола в квартире Замена пола в квартире Замена пола в квартире При ремонті дерев’яної підлоги краще використовувати промисловий пилосос

  • якщо ж великі щілини, то попередньо в них потрібно вставити дерев’яні чопики, а вже після цього закрити шпаклівкою;
  • після того як зашпатлюєте всі місця, треба буде пройтися шліфувальною машиною або вручну наждачним папером з найменшою зернистістю;
  • використовуйте промисловий пилосос, щоб видалити пил з поверхні підлоги, після чого проведіть вологе прибирання;
  • тепер сміливо приступайте до покриття поверхні лакофарбовими матеріалами або можете відразу стелити те, що задумали — лінолеум, ковролін і т. д.

ВАЖЛИВО! У таких кімнатах як ванна, туалет, кухня та коридор не слід стелити дерев’яну підлогу, якщо ви збираєтеся укладати на нього плитку.

Як правило, зчеплення плитки з дерев’яною підлогою є недостатньо міцним і надійним. Тут найкраще підійде стяжка. З іншого боку, якщо конструкція будинку не передбачає стяжку, то доведеться знову стелити дерев’яна підлога.

Наведені вище етапи ремонтних робіт досить прості, щоб їх міг виконати кожен. Але що робити, якщо дерев’яна підлога як мінімум на 50% прогнив, розсохся або покритий тріщинами? Тоді, як не крути, буде потрібно повна його заміна.

Заміна дерев’яної підлоги

Тепер нам належить розглянути питання про те, як поміняти підлогу з дерев’яних дощок. Для цього беремо в руки лом (фомку), молоток і приступаємо до зняття з поверхні дощок. Видаліть лаги. В результаті повинні залишитися тільки перекриття. Вирішите, чи будете ви робити повторно дерев’яну підлогу або хочете залити його цементно-піщаною стяжкою. Цементно-піщана стяжка прекрасно підходить для тих місць, куди потрібно укласти плитку. Але якщо конструкція будинку не передбачає цементно-піщану стяжку, то доведеться розглянути варіант з сухою стяжкою. Вона трохи легша, ніж мокра стяжка.

Але зараз ми розглядаємо настил дерев’яної підлоги. Перш за все, потрібно встановити лаги на відстані від 600 до 800 мм. Важливо встановити точну відстань. Якою буде відстань між лагами, буде залежати від вибраних вами дощок, а точніше — їх товщини. Лаги повинні бути встановлені точно по горизонтальній площині, а щоб вирівняти їх, використовуйте бруски. Розгляньте варіант з П-образними кронштейнами, за допомогою яких лаги можна прикріпити до перекриттів. Якщо ви коли встановлювали профілі на стелю з гіпсокартону, то з легкістю розберетесь в цьому технологічному процесі.

Замена пола в квартире Замена пола в квартире Важливо забезпечити під дерев’яною підлогою хорошу вентиляцію

Після цього потрібно застелити дошку або листи ОСБ. Для листів ОСБ проміжок між лагами повинен бути 625 мм. Товщина ОСБ мінімум 12 мм — тому вам буде потрібно укласти два шари. Як підсумок, товщина підлоги виходить 24 мм. Якщо перший шар укладений по довжині приміщення, то другий шар потрібно укласти в іншому напрямку. Шари між собою скріплюються за допомогою саморізів.

Не забудьте про те, щоб забезпечити хорошу вентиляцію простору під настилом. Для цього або застеліть підлогу так, щоб по периметру був відступ близько 5 мм, або просвердліть у кутах малопомітні отвори, які згодом можна буде закрити декоративними накладками.

Заміна бетонної підлоги

Спочатку демонтуйте стару стяжку до плит перекриттів, винесіть з квартири сміття. Коли все це буде зроблено, то можна приступати до заливання стяжки. Постеліть гідроізоляційну плівку, щоб волога від мокрої стяжки не опинилася на стелі сусідів. Після цього визначитеся з типом стяжки. Так, можна зробити стандартну цементно-піщану стяжку або купити готовий розчин. Цементно-піщана стяжка розводиться в пропорції 1 до 4. При цьому готові розчини хоч і дорожче за ціною, але володіють прекрасними вирівнюючими властивостями, що максимально спрощує ваше завдання.

У разі мокрою стяжки після укладання гідроізоляційної плівки в залежності від рівності перекриттів поверхню підлоги засипається керамзитом. Попередньо по периметру клеїться демпферна стрічка. Якщо поверхня рівна, то керамзит не потрібно. Далі встановлюються маячки, які складаються з тієї ж стяжки, а за формою схожі на маленькі гірки. Висота маячків регулюється рівнем. Після потрібно дочекатися повного висихання маячків, а потім залити цементно-піщаний чи інший розчин. Вирівнюється він правилом, орієнтуючись по маячками.

Питання про те, як робити суху стяжку, ми розглядали в іншій статті нашого сайту.

Висновок

У статті ми постаралися описати докладно, як замінити підлогу в квартирі. Для тих, у кого все ще є які-небудь питання, пропонуємо залишити коментарі в форумі нижче.