Заміряємо отвір під пластикове вікно самостійно

 
 Замеряем проем под пластиковое окно самостоятельно

Зняття вимірів — важлива частина будь-якого будівництва або ремонту. Якщо не виміряти все правильно, тільки що відремонтована кімната може буквально почати тріщати по швах. А вже виміри для майбутнього вікна — чи не найважливіша частина будівництва, адже якщо вікно буде хоч трохи менше потрібних габаритів, в будинку будуть панувати постійні протяги і холод; якщо трохи більше — встановити його буде дуже важко, доведеться розширювати віконний отвір. Саме на цьому етапі роботи найчастіше допускаються помилки. Звичайно, заміри можуть зробити і робочі фірми, яка займається Вашими вікнами, але деякі недобросовісні продавці пропонують за цю послугу величезні ціни. Плюс багато хто воліє робити ремонт самі, без допомоги робітників. Тому важливо вміти знімати виміри з отвору самостійно.

Заміри найкраще провести і усередині, і зовні. Для цього не потрібно хитрих інструментів: підійде звичайна телескопічна лінійка або рулетка. Тим більше, що вікна в більшості будинків мають стандартні розміри, і тому зі зняттям мірок і установкою проблем зазвичай не буває. Але іноді вікна можуть бути й нестандартними: незвичайної форми, ширини або висоти. Наприклад, в старих будинках, «хрущовках» розмір вікна може просто не збігатися з габаритами отвору, так як в ті часи хоч і існували стандарти для будівлі будинків, але похибка в виробництві необхідних засобів ремонту була дуже великою, так і ресурсів не завжди вистачало. У панельних будинках такої проблеми немає, так як зараз вікна виробляються з великою точністю, так і дефіциту матеріалів, як в Радянському Союзі, немає. Якщо Ви збираєтеся ставити вікна в перший раз в споруджуваному будинку, то не варто турбуватися — зараз вікна можна зробити на замовлення будь-якої форми і габаритів, в цьому ж разі можна, наприклад, прибрати з проекту будинку чверті, якщо вони створюють труднощі в монтажі. Але вікна найчастіше вже встановлені, і господарі їх замінюють на нові, пластикові. Тут і стане в нагоді ця стаття.

Замір вікна з чвертю

«Чверть» — це виступ розміром в половину цегли, що знаходиться зовні, з боків вікна. Для вікон з чвертю методика виміру трохи відмінна від замірів звичайного вікна.

 
 Замеряем проем под пластиковое окно самостоятельно

Вікно буде заходити за чверть з кожної сторони на півтора — два з половиною сантиметри по горизонталі (виступ теж потрібно заміряти), тому до внутрішнього розміру вікна треба буде додати 3-5 сантиметрів, щоб отримати потрібні габарити. Тобто, справжній розмір вікна буде трохи ширше, ніж результати, отримані від замірів всередині, але ширина вікна буде трохи менше габаритів отвору разом з підвіконням.

Тепер про заміри по вертикалі. Тут від висоти вікна потрібно відняти пару сантиметрів для того, щоб прокласти монтажну піну, але до цього потрібно додати півтора-два з половиною сантиметри для того, щоб вікно могло увійти в верхню чверть. Для вікна з підвіконням та відливом потрібно відняти ще 3 сантиметри, тому що потрібно дізнатися розмір саме вікна без додаткових «примочок».

Якщо використовується цей профіль, то від ширини вікна потрібно відняти 3-8 сантиметрів для монтажної піни. У деяких будинках чверть може бути і більше п’яти сантиметрів, і тому потрібно застосовувати додатковий профіль для того, щоб не заливати монтажною піною дуже великий простір (тоді конструкція втратить в міцності). Важливо пам’ятати, що висота майбутнього вікна повинна бути трохи менше, ніж висота отвору від верхнього укосу (зрозуміло, внутрішнього) до нижньої частини вікна — підвіконня. А ось разом з подстановочным профілем вікно має бути заввишки від внутрішнього укосу до зовнішньої сторони підвіконня.

Тепер про те, як виміряти проріз без чверті

Для іншого випадку, отвору без чверті, правила виміру набагато легше:

З ширини вже наявного віконного отвору потрібно відняти 3-8 сантиметрів, а з висоти — 5-6 сантиметрів, при цьому з яких три підуть на цей профіль (якщо він є), а інші — на монтажну піну. Більше жодних додаткових вимірів проводити не потрібно, але краще пару раз перевірити, щоб не помилитися і не переплачувати потім за нове вікно або не мучитися зі зміною габаритів отвору.

Потрібно також пам’ятати, що стіни часто мають невеликі викривлення, і їх теж потрібно враховувати. Якщо на стінах є такі викривлення, то отвір потрібно міряти по менших сторонах, так як невелике розширення отвору завжди можна зашпаклювати або закрити монтажною піною.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні