Засмічення у ванній і як з ним боротися

 
 Засор в ванной и как с ним бороться

Каналізаційні засмічення, а саме засмічення, які з’являються у ванній – вважаються неприємним явищем. В зливний отвір не йде належним чином вода і стоїть неприємний запах в санвузлі – це ознака несправності. У цьому випадку ванна кімната або туалет вважаються непридатними для застосування. У цій статті будуть розглянуті варіанти виходу з даної ситуації.

Причини, при яких з’являється засмічення

Якщо з’являється засмічення, то це наслідки неправильного використання системи. В основному є правила, які встановлені технологією. Всякі «речі», які потрапляють у каналізацію – не так просто відстежити.

Найпоширенішими причинами засмічення каналізації є:

 • Залишки з матеріалу одягу;
 • Шматочки волосся;
 • Дрібні частинки сміття;
 • Скупчення шерсті тварин.

І всі такі скупчення здатні утворити серйозні скупчення, які можуть повністю загородити проходження рідини. Такі своєрідні грудки і являють собою серйозну небезпеку. В результаті чого і з’являються серйозні засмічення.

Перед прочищением засмічення у ванній, треба знати про те, що вирішення даних проблем існує. І при цьому результатів може бути кілька.

Методи ліквідації скупчень

Вантуз і його корисні властивості

Вантуз вважається нескладним пристроєм, який призначений для усунення засмічень. У простих ситуаціях він має незаперечну допомогу.

Інструкція по застосуванню вантуза, в момент появи каналізаційної пробки:

 • Пристосування (вантуз) потрібно встановити його гумової частиною так, щоб можна було створювати вакуум;
 • Буде краще, якщо заздалегідь наповнити ванну водою. Не рекомендовано проводити всі дії «насухо». У цій ситуації водяний потік проштовхне сміття. Але якщо в системі буде повітря, то він здатний стискатися, так нічого не вийде ефективного і пробка залишиться на своєму старому місці;
 • Якщо переміщати ручку у напрямку знизу-вгору – то рідина може відразу піти отвір для зливу. Під час прочищения необхідно, щоб подача рідини була включена.

 
 Засор в ванной и как с ним бороться

Майстер рекомендує:

Вантуз і подібний йому інструмент застосовується, як для профілактичних цілей, так і для практичних. Наприклад, якщо цей інструмент застосовувати регулярно, раз на місяць, то проблем практично не виникне.

Побутова хімія – ефективний спосіб боротьби з проблемами каналізації

Застосування різноманітних засобів хімії дає можливість заощадити витрати праці та фінансові кошти. Такий спосіб знаком майстрам здавна, але сьогодні на зміну кухонної соди прийшло багато більш надійних засобів сучасної хімії. При цьому їх придбати досить просто.

Технологія застосування хімічних речовин:

 • Потрібно вибрати конкретні засоби хімії, вони легко зможуть допомогти. Елементи бувають рідкими, так і сухими;
 • Перед вживанням радять чітко знати про те, чи підходить хімія до каналізаційної системи та її властивостями;
 • Суміш засипається або заливається, дотримуючись інструкції, в отвір зливу. При цьому застосування сухих коштів потребуватиме розрідження. Для цього застосовується тепла вода.
 • Щоб краще діяли кошти хімії на всілякі засмічення, їх потрібно протримати в трубі певний час, після заливки. До тих пір, поки не почне руйнуватися засмічення;
 • Після процесу варто добре промити всі місця. Так як залишилася луг може їх трохи зруйнувати. Тобто після операції все добре змити гарячою водою.

 
 Засор в ванной и как с ним бороться

Професіонал рекомендує:

У момент вибору хімічних засобів для ванни або унітазу, радять вибирати таку речовину, що розчиняє залишки волосся. Перед покупкою можна легко отримати консультацію у продавця або заздалегідь прочитати в інтернеті.

В іншому випадку, якщо проводиться очищення кухонного миття, то засіб хімії повинно обов’язково добре розчиняти жирові відкладення на стінках труб.

Застосування сантехнічного троса для усунення засмічень

Сантехнічний трос продається у вигляді товстого дроту, до того ж кручений. Часто така дріт звивається в спіраль, для підвищення пружності. На одному його кінці встановлюється ручка, має насадку. Вона робиться з міцного пластику або капрону.

Пристрій непогано зарекомендувало себе серед багатьох майстрів. Всі його дії спрямовані на усунення з’явилися пробок. Це стосується як каналізаційних труб, так і водопровідних систем, зроблених з металу.

Застосування троса під час очищення. Етапи робіт:

 • Один кінець троса вставляється в отвір для зливу, далі обертаючими рухами належить проштовхнути його далі.
 • Таку роботу буде зручніше виконувати двом людям. Одна людина спрямовує і штовхає трос, а інший в цей час займається обертанням троса по поздовжній осі.
 • 
 Засор в ванной и как с ним бороться

  Перед видаленням засмічень потрібно, сильно приділяти увагу натяжці троса. Його рекомендовано сильно натягувати на протязі всього часу роботи, щоб він не заплутався і не перекрутился.

  Варто звернути увагу на те, що в момент обертання троса всі повороти легко долаються. Коли кінець інструменту підходить до засору – він просто угвинчується в нього, тим самим зсовуючи його з місця або руйнуючи.

  Після того, як засмічення буде пройдено – потрібно різким рухом зробити рух вперед-назад, після цього трос витягується, промивається і акуратно скручується.

  Якщо позитивного результату немає, при всіх діях, то слід застосувати інший спосіб, більш жорсткий. В іншому випадку звернутися до фахівців.

  Що робити, щоб не виникало проблем з каналізацією?

  Вище вже було сказано, що прочистити труби каналізації можна і власними силами. Але це в тому випадку, коли вже зрозуміло, що і як робити. Варто пам’ятати, що якщо проводити певні заходи по догляду за системою – ніяких неприємних ситуацій не з’явиться.

  Є різні методи догляду за каналізаційною системою, а самими практичними вважаються заходи, наведені нижче:

  • В отвори вставляються дрібні сіточки заздалегідь для уникнення попадання усіляких великих відходів;
  • Регулярне заливання засобів побутової хімії для прочищення, дає можливість чудово здійснювати профілактику;
  • Частіше застосовувати вантуз для профілактики.

  Така профілактика не дасть з’явитися великому нальоту на стінках дроти. Наприклад, ванна або раковина унітазу буде служити довго і надійно, залишаючись чистою і придатною в будь-який час.

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні