Засоби звукоізоляції підлоги

Якщо ми живемо в квартирі з сусідами зверху, збоку і знизу, то нас дуже хвилює питання, як зробити шумоізоляцію підлоги. Науково доведено, що перевищення допустимого рівня шуму дуже шкодить здоров’ю, призводить до стресу, результатом якого стане надмірна збудливість нервової системи, порушення кровообігу, погіршення концентрації і пам’яті.

Звичайно ж, дуже важко домогтися абсолютної тиші в багатоквартирному будинку, але грамотно зроблена шумоізоляція дозволить значно знизити проникнення сторонніх звуків в приміщення. Але перш ніж почати процес, необхідно з’ясувати джерело і характер шумів.

Способы звукоизоляции пола Способы звукоизоляции пола Способы звукоизоляции пола Шумомір використовується для вимірювання рівня проникаючого шуму

Перед тим як правильно зробити звукоізоляцію підлоги, необхідно ретельно закрити всі тріщини і щілини, тому що через них теж проникають сторонні шуми. Тільки після цього можна приступити до звукоізоляційним робіт.

Зазвичай домашні майстри найчастіше звертають увагу на великі поверхні — підлоги, стелі і стіни, тоді як шуму простіше проникнути через дрібні отвори — монтажні коробки, труби та електричні розетки. Електропроводку необхідно знеструмити, потім демонтувати коробки і розетки, після в отвір потрібно вставити шайбу з звукоізолюючих матеріалів. До них відносяться мінеральна вата, азбестова тканина або базальтовий картон. Матеріал необхідно закріпити цементним розчином чи зашпаклювати. Коли розчин висохне, коробки і розетки можна повернути на місце. Порожній простір поруч з трубами розчищають і затикають мінеральною ватою, а потім заливають монтажною піною. Але головний об’єкт звукоізоляції в квартирі — це стать.

Методи звукоізоляції

Способи ізоляції від шуму повністю залежать від матеріалу, з якого зроблені підлоги в квартирі. Найчастіше в наших будинках зустрічається або дерев’яний настил, або цементна стяжка. Саме це визначає, як зробити шумоізоляцію підлоги. Але демонтувати підлогу для проведення шумоізоляції доведеться в будь-якому випадку. Вихідну цементну стяжку доведеться зняти до плит перекриття.

Способы звукоизоляции пола Способы звукоизоляции пола Перед шумоізоляцією стару підлогу необхідно демонтувати

Потім необхідно зробити нову піщано-цементну стяжку — це найпоширеніший метод ізоляції приміщень від шуму. Цей процес здійснюється в кілька етапів:

 • Поверхню перекриття ретельно накривається великою кількістю целофанової плівки, щоб розчин не вилився.
 • Поверх плівки кладеться пінопласт максимальної щільності і товщини (рекомендується товщина 50 мм) або пінополістирол.
 • Уздовж стін необхідно протягнути стрічкову прокладку з пінополістиролу.
 • Поверх пінопласту кладемо металеву сітку з дроту товщиною 3 мм з вічком 100 на 100 мм, або 50 на 50 мм.
 • Встановлюємо маяки з допомогою тимчасових регульованих кріплень.
 • Заливаємо цементно-піщану стяжку товщиною не менше 50 мм Тонкий шар після висихання може потріскатися.
 • Поки конструкція не висохне (посвітлішає) її краще не турбувати, особливо не ходити по вологому підлозі, інакше шар трісне.

Звукоізоляція дерев’яної підлоги здійснюється трохи по-іншому:

 • Спочатку необхідно демонтувати дерев’яну підлогу.
 • Дослідити стан лад. Якщо вони у хорошому стані, то все можна залишити без змін, старі і рассохшиеся лаги необхідно просочити антисептиком і зміцнити кронштейнами.
 • Заповнити простір між лагами мінеральною ватою. Пінопласт не підходить для дерев’яної підлоги, тому що не пропускає вологу.
 • Накрити підлогу новим дерев’яним настилом з дощок чи плитами вологостійкої ОСБ.

Крім традиційних, існує безліч нових звукоізоляційних матеріалів, які можна поділити наступним чином:

 • Шумопоглинаючі плити (Шумостоп і Isoplaat зроблені з деревини, Isover — з мінеральної вати).
 • Пружні рулонні матеріали (Шуманет, Вибростек V300).
 • Звукоізолюючі панелі-мембрани (Teksound, PhoneStar).
 • Найефективнішим матеріалом для боротьби з шумом фахівці вважають звукоізолюючі панелі.

  Для розуміння того, як зробити шумоізоляцію підлоги в квартирі, необхідно розібрати типові помилки, які можна допустити під час цього процесу.

  Способы звукоизоляции пола Способы звукоизоляции пола Звукоізолюючі панелі — кращий матеріал за словами фахівців

  Типові помилки при звукоізоляції підлоги:

  • Слідувати порадам тих, хто малосведущ і не знає, як зробити звукоізоляцію підлоги.
  • Використовувати для звукоізоляції легкі матеріали (поліетилен, легкий пінопласт, лотки від яєць) з низьким коефіцієнтом поглинання шуму.
  • Використовувати як «поглинача шумів» килимові покриття, целюлозні штукатурки спеціальні фарби і шпалери. Ефект від їх застосування вкрай невелика — їх можна використовувати лише як допоміжні матеріали.

  Якщо намагатися уникати помилок і ретельно розібратися в тому, як зробити шумоізоляцію статі, то навіть малодосвідчений домашній майстер зможе успішно досягти необхідного результату.