Збір документів на буріння артезіанської свердловини

 
 Сбор документов на бурение артезианской скважины

Для багатьох організацій вимагається величезні обсяги води, споживання яких і державних джерел буде коштувати досить дорого, виходом буде власна свердловина під воду, але буріння артезіанської свердловини вимагає збору документації на отримання ліцензії, а так само реєстрації нової свердловини.

Перед збором документації на отримання ліцензії на право користування надрами землі, слід уточнити можливість будівництва свердловини на обраному ділянці, так як у багатьох випадках ділянки мають перешкоди і не допускаються до будівництва свердловини.

Вимога до території під будівництво свердловини

1. В тридцяти метрах від свердловини не повинно бути будь-яких будівель, рослин або інших вагомих перешкод. Простіше кажучи ділянку землі перед будівництвом свердловини потрібно повністю вирівняти і зачистити.

2. У двохстах метрах від майбутньої свердловини потрібно перевірити наявність небезпечних джерел зараження води: звалища або каналізаційні ями.

3. За триста метрів до артезіанської свердловини, повинно перебувати в будь-яких об’єктів, які становлять небезпеку хімічного зараження (заводи, заправки та інші підприємства).

Увага! Крім наземних споруд, в радіусі тридцяти метрів не повинні проходити трубопроводи, а на сам земельну ділянку не повинні виливатися або розпорошуватися хімічні сполуки, що застосовуються у агрономів для добрив.

Якщо ділянку землі проходить за всіма параметрами, то власник може починати збір необхідної документації для отримання ліцензії на право користування надрами землі, яка складається з 4 різних паперів:
1. Договір, що підтверджує право користування землею на основі оренди або свідоцтво підтверджує власність земельної ділянки;
2. Кадастровий план на будівництво артезіанської свердловини;
3. Генплан, за яким буде здійснюватися забудова територій земельної ділянки;
4. І ситуаційний план робіт.

Крім вищевказаних документів слід провести наступні роботи:

1. Розрахунок водоспоживання будується свердловини і передати на погодження у відділ по управлінню водними ресурсами в споруджуваному регіоні.
Приклад. Для Москви – це Московсько – Окського басейнового управління.

2. Росспоживнагляд повинен перевірити ділянку на придатність санітарної зони, причому в основному розглядається квадрат 60 на 60 метрів, але в деяких ситуаціях можуть бути винятки та перевірки підлягає менша площа, але більша ніж 30 на 30 метрів.
Після перевірки, Роспотребнадзов видає висновок про можливість будівництва артезіанської свердловини на даній території.

3. Так само слід отримати проект на будівництво артезіанської свердловини, який видає центр державного моніторингу надр країни.

Всі перераховані вище документи і дозволи слід направити до департаменту з недовикористання в обраній галузі чи республіці Росії і вже там буде видана ліцензія, яка дозволяє звернутися в організацію з буріння артезіанських свердловин, та безпосередньо вона буде займатися розробкою проекту і профілю майбутньої свердловини.
Збір документації слід починати після особистого огляду території та підведення її під ідеал для Росспоживнагляду та інших інстанцій, які проведуть перевірки, інакше процес отримання ліцензії на використання надр землі може затягнутися.

Реєстрація нової артезіанської свердловини

Після буріння свердловини слід провести її реєстрацію (отримати номер, наприклад №1220А), а так само взяти свердловину в експлуатацію.

Для реєстрації слід подати наступні документи:

1. Відправити проект нової свердловини на державну екологічну експертизу;
2. Облаштувати всі три зони свердловини (30, 200 та 300 метрів);
3. Отримати висновок від Росспоживнагляду про стан води та можливості її споживання.
І тепер можна користуватися своїм власним джерелом води і самостійно контролювати її якість.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні