Здуття паркету: як вирішити проблему

Паркет ― підлогове покриття, яке по праву можна вважати одним з найбільш довговічних і якісних. Але не завжди вдається підтримати його в ідеальному стані, трапляється так, що паркет здувається і про те, як прибрати здуття паркету піде мова сьогодні. Причини здуття, попередження, а також рішення проблеми – про все це далі.

Вздутие паркета: как решить проблему Вздутие паркета: как решить проблему Вздутие паркета: как решить проблему Волога – головна причина здуття паркету

Заходи до усунення

Як виправити здуття паркету – саме це цікавить всіх тих, хто зіткнувся з проблемою на власному досвіді. Отже, якщо причиною здуття стала погана гідроізоляція або її відсутність, необхідно демонтувати паркет і покласти по-новому, враховуючи всі правила. Якщо з’ясувалося, що це підвищена вологість або, наприклад, пролита вода ― після усунення причини важливо просушити паркет. Яким чином можна цього домогтися? Все гранично просто: відкривши всі вікна і двері, можна влаштувати протяг і просушити покриття, після чого самостійно або з допомогою професіоналів замінити деформовані ділянки підлогового покриття. Ні в якому разі не можна допускати використання високих температур при сушінні. Це може тільки зашкодити і без того вразливу паркет і деформувати ще цілі й неушкоджені дошки.

Операція «реставрація»

Можна реставрувати паркет точково, не вдаючись до допомоги фахівців? Так, це можливо, якщо дотримуватися певної інструкції:

  • прибрати деформовані дошки;
  • очистити підлогу від пилу, сміття;
  • заґрунтувати;
  • покласти нові фрагменти паркету;
  • простежити за тим, щоб і нові, і старі елементи збігалися за розміром, текстурі і кольору, а також повинні бути виконані з одного матеріалу;
  • на завершення – застосувати техніку циклювання, після якої в обов’язковому порядку – розтин реставрується ділянки лаком.
  • Висновок

    Попереджений – значить, озброєний. Саме так можна сказати про людей, які ознайомилися з вищевикладеним матеріалом. Навіть якщо зараз немає проблем з паркетом і питання видалення здуття паркету не стоїть гостро, інформація все ж прийнята до відома. Тому в разі виникнення цієї проблеми, реакція буде миттєвою та усунення причин пройде безболісно і для все ще вцілілої паркету і для вашого гаманця. Все вищесказане зовсім не означає, що при виборі підлогового покриття паркет слід виключити, щоб уникнути проблем у майбутньому. Він дійсно має величезну кількість плюсів. Якщо таке все ж трапиться з вами, головне не панікувати, слідувати інструкціям і серйозно підійти до вирішення проблеми.