Землі населених пунктів для дачного будівництва

Особистий будинок може бути побудований на ділянках певного типу. Одними з найпопулярніших є землі населених пунктів для дачного будівництва. Стаття допоможе читачеві зрозуміти, де допустимо зведення об’єктів для подальшого житла, як виділити землю і освітить процедуру видачі допуску до будівництва.

Земли населенных пунктов для дачного строительства

Не на кожній землі можна збудувати дачний, а тим більше житловий будинок: потрібно знати ці нюанси

Де можна будувати

Законодавство РФ дозволяє використовувати два види земель для дачного будівництва:

 • Землі сільськогосподарського призначення. Такі території, як правило, розташовані в межах дачних кооперативів або садових товариств. Спочатку уряд регіону виділяє велику територію, яка згодом розбивається на ділянки. Такий вид земель для будівництва зустрічається найчастіше.

 • Землі населених пунктів рідше використовуються для будівництва власних будинків. Для подібного рішення необхідно отримати схвалення муніципальних органів.

 • Будівництво дачного житла заборонено або дозволено частково (при задоволенні певних умов) залежно від типу ділянки. Незнання типів земель і нюансів їх використання може спричинити за собою знесення збудованого будинку, штрафні санкції чи інші наслідки

  Найпоширеніші типи ділянок, які можна придбати, та пов’язані з ними особливості будівництва будинку:

  • Ділянки для ІЖС. Щоб почати будівництво, потрібно створити проект будинку, який повинен бути затверджений місцевими органами влади. На ділянці допускається будівництво одного будинку не більше трьох поверхів. Такі землі поселень для дачного будівництва – це найпростіший варіант, так як дозвіл на зведення будівлі видається без затримок і проблем.

  Земли населенных пунктов для дачного строительства

  Дозвіл на будівництво будинку на ділянці ІЖС дадуть швидше всього

  • Ділянки для особистого підсобного господарства чи присадибні землі. Якщо територія знаходиться в межах міста, то будівництво дозволено. Якщо за рисою міста – зведення будівлі заборонено.

  • Дачні ділянки. Призначення такої ділянки відображено в документації, так як воно може сильно відрізнятися в залежності від мети використання. Не всі наділи мають право на будівництво будинків для постійного житла.

  Під поняття землі під дачне будівництво потрапляють ділянки з кількома призначеннями. При використанні незареєстрованого дачної ділянки з метою будівництва житла, адміністрація району має повне право на складання постанови про знесення будівлі. Метою обходу такого варіанту розвитку подій, нерідко встановлюються тимчасові конструкції, які можна прибрати при виникненні вищеописаної ситуації.

  Особливості виділення земель населених пунктів

  Процедура виділення ділянки під дачне будівництво особистого будинку на території населеного пункту – це важкий та довгий процес, під час якого необхідно вирішити кілька важливих нюансів. Щоб отримати дозвіл потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій:

  • Бажана земля повинна мати всю необхідну документацію. Можливо це, якщо територія належить фізичній або юридичній особі, товариству або кільком особам одночасно.

  Земли населенных пунктов для дачного строительства

  Основним документом є Свідоцтво про право власності на землю

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  • Необхідно направити адміністрації заяву щодо використання землі для будівництва капітального житла без зміни її категорії. Розглядом займається глава району або суб’єкта.

  • Результатом розгляду заявки є призначення дати публічних слухань. На публічних слуханнях присутні всі зацікавлені особи, які отримують інформацію про вирішення питання щодо ділянки через засоби масової інформації. У ході процедури вирішується ймовірність зміни типу певної ділянки землі для подальшого використання в цілях, зазначених у зверненні до глави адміністрації.

  • Коли приходить час слухань, адміністрація вибирає одного з присутніх в якості секретаря для складання протоколу, необхідного для запису розглянутих питань і особистих даних прийшли зацікавлених осіб. Після завершення слухань складений документ засвідчується головою комісії.

  • Протягом одного тижня кожен з присутніх на слуханні осіб отримує висновок з результатів розгляду. Перед публікацією у ЗМІ документ запевняє районною адміністрацією.

  Земли населенных пунктов для дачного строительства

  Дозволити дачне будівництво в населеному пункті можуть, але це не завжди відбувається швидко

  • Передача документації у Роснедвижимость. Орган проводить ряд заходів з метою зміни способу використання землі. Найдовша частина процедури, так як від заявника потрібно чекати вирішення всіх питань протягом тривалого часу. Завершенням зміни типу ділянки є видача власнику акта визначення кадастрової вартості.

  • Отримані документи відправляються до Роснедвижимость для зміни виду кадастрового обліку на підставі отриманого акта визначення вартості. При задовільному вирішенні видається виписка з підтвердженням зміни виду землі.

  • Тепер власник може отримати свідоцтво про право власності, де буде вказана нова мета використання землі.

  Після цього власник землі може переходити до процесу будівництва, для чого буде потрібно облаштувати ділянку по всім вимогам, одним з яких є підключення комунікаційних систем.

  Що потрібно для будівництва об’єкта

  Для початку ведення будівельних робіт необхідно оформити ряд документів для дозволу на використання земельної ділянки для дачного будівництва. Спочатку необхідно підготувати пакет паперів:

  • заяву з проханням отримання дозволу на зведення будівлі;

  • кадастровий план земельної ділянки;

  • паспорт або альтернативний документ для підтвердження особи;

  • підтвердження наявності права власності на ділянку;

  • схема майбутньої будівлі.

  Земли населенных пунктов для дачного строительства

  Перед початком будівництва потрібно зібрати багато документів, серед них план самої будівлі

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, в який сезон року краще вибирати заміський будинок + приклади.

  Підготовка проекту та документів лежить на плечах працівників адміністрації. Обов’язок відображена у статті 51 ГрК РФ.

  Заяву з паперами направляється в органи місцевого самоврядування або МФЦ. Також відкрита подача через портал Держпослуг, де необхідно мати зареєстрований аккаунт.

  Рішення про схвалення або відхилення заявки приймається протягом наступних 10 днів. Почати будівництво громадянин зможе протягом наступних 10 років. Сама процедура не передбачає необхідність сплати державного мита. Якщо адміністрація видала відмова на прохання, то власник ділянки може оскаржити його у відповідності зі статтею 51 ГрК РФ.

  Реєстрація місця проживання

  При будівництві капітального об’єкта, законодавство дозволяє здійснити прописку в ньому, але не у всіх випадках. При зведенні будинку на земельній ділянці з призначенням під дачне будівництво, проблем при реєстрації не виникне, а вся процедура буде стандартною.

  Земли населенных пунктов для дачного строительства

  Реєстрація прописки відбувається стандартним чином

  Якщо будинок стоїть на ділянці, призначеній для дачного будівництва, то процедура реєстрації стає доступною тільки після зміни категорії використання землі. Здійснити це можна, тільки якщо будинок буде визнано капітальним будівництвом з усіма необхідними для життя комунікаційними системами. Кухня в будинку повинна перевищувати 6 квадратних метрів, а житлова кімната – 12 квадратних метрів. Обов’язково наявність комори приміщення та санвузли. Якщо земля не призначена для будівництва житлового будинку, то прописатися в об’єкті на цій території буде неможливо.

  Для реєстрації місця проживання будуть потрібні наступні папери:

  • кадастровий план;

  • паспорт;

  • підтвердження наявності права на володіння землею;

  • розташування об’єкта (адреса) з планом-схемою.

  Відео опис

  Відео про те, як отримати дозвіл на будівництво будинку:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дім із прозорими стінами біля берега моря.

  Висновок

  Перед початком здійснення будівельних робіт житлового будинку, необхідно переконатися в тому, що ділянка призначена для цього. В іншому випадку це призведе до неможливості прописки і наслідків у вигляді штрафів або знесення будівлі.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – існуюча система правильна, або власник ділянки повинен мати право робити на своїй землі все, що захоче?

  Оцінок 0