Зміна призначення земельної ділянки: правила проведення процедури

Іноді з’являється необхідність поміняти призначення земельної ділянки. Зробити це можна, хоча й непросто. Але з однією умовою, що земельна ділянка не входить у категорію «використовуються тільки для певних цілей». У статті розглянемо, як правильно проводиться зміна призначення земельної ділянки, які документи для цього доведеться зібрати.

Смена назначения земельного участка: правила проведения процедуры

Правила зміни призначення земельної ділянки Джерело zkb.pp.ua

Призначення земельної ділянки

Все, що пов’язане з землею, записується в кадастрові списки. Тут можна дізнатися інформацію про місце розташування ділянки, її площі, кількості власників і, звичайно, класі. Останній обумовлює призначення. В сукупності всіх даних ділянці присвоюється категорія.

Що стосується зміни призначення, то цю процедуру можна провести. Для чого найчастіше застосовують два варіанти.

 • Якщо необхідно поміняти тільки дозвіл. Приміром, земельна ділянка входить в категорію сільськогосподарського призначення. Але за попереднім дозволом власника ставиться розводити худобу. А він хоче змінити рід діяльності і вирощувати овочі. Це зробити нескладно.

 • Якщо стоїть завдання змінити категорію. Приміром, спочатку власник розводить худобу, а тепер хоче побудувати на землі готельний комплекс.

 • В обох випадках рішення приймає орган, на якому зареєстрована земля. Для цього доведеться зібрати певний пакет документів і надати їх на розгляд. Обов’язково в заяві вказуються аргументи, які повинні переконати комісію, що зміна призначення виправдана з усіх боків.

  Смена назначения земельного участка: правила проведения процедуры

  Для зміни призначення земельної ділянки треба зібрати пакет документів Джерело caferosemary.com

  Не завжди відповідь буде позитивною. І до цього треба бути готовим. Ось кілька досить вагомих аргументів, які можуть стати причиною відмови:

  • не всі необхідні документи зібрані;

  • не всі узгодження проведені;

  • якщо регіональною або федеральним законам встановлено заборону на зміну призначення ділянки;

  • якщо земельна ділянка віднесена до категорії «унікальної землі», і на ньому можна проводити тільки один вид діяльності;

  • якщо екологічна експертиза проти;

  • якщо займана територія належить до лісового фонду Росії;

  • дуже часто неправильно заповнені документи стають причиною відмови.

  Необхідно відзначити, що не завжди комісія видає категоричну відмову. Часто саме неправильно оформлені документи або неповний зібраний їх пакет є причиною відмови. У таких випадках треба просто більш відповідально підійти до їх збирання. Тобто зібрати і знову звернутися з заявою на зміну мети використання земельної ділянки.

  Смена назначения земельного участка: правила проведения процедуры

  Лісовий фонд Росії перереєстрації не підлягає Джерело tsarselo.ru

  Процес зміни цільового призначення землі

  Він складається з трьох кроків:

 • Збір необхідних документів.

 • Подати їх разом із заявою до адміністрації району.

 • Протягом п’яти днів буде призначено слухання.

 • Як було сказано вище, поміняти призначення без зміни категорії нескладно. Зазвичай такі запити отримують позитивну відповідь. А ось зі зміною категорії складніше всього. Дуже часто такі заяви отримують відмову.

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з каталогом найпопулярніших в Підмосков’ї ділянок для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій

  Пакет документів

  Документи, які треба зібрати для зміни категорії земельної ділянки, невеликий:

 • Паспорт заявника.

 • Кадастровий документ на землю, він же земельний паспорт.

 • Сертифікат, що підтверджує право власності.

 • Виписка з Єдиного Державного Реєстру Споживачів.

 • Останній документ, необхідний не завжди. Але краще його мати під рукою, якщо комісія його зажадає.

  Як правильно заповнити заяву

  Є типова форма заяви, яку треба заповнити правильно.

 • У правому верхньому кутку пишеться, кому адресовано заяву. Це керівник адміністрації району або населеного пункту.

 • Нижче вписуються повністю ініціали яка подає заяву. Зверніть увагу, що перед прізвищем не ставиться прийменник «від».

 • Тут же вписуються адресу відправника заяви, його паспортні дані і обов’язково номер телефону.

 • Смена назначения земельного участка: правила проведения процедуры

  Зразок заяви Джерело m.weibo.cn

  Тепер, що стосується змісту заяви. В першу чергу треба точно визначити призначення ділянки землі. Далі треба визначити причини, чому власник території хоче поміняти призначення. Важливо правильно з юридичної точки зору обґрунтувати ці причини. Тобто ніяких простих виразів, все повинно бути написано чітко, без зайвих фраз. Тому рекомендується для написання заяви звернутися до юриста, щоб не було помилок.

  Після змісту ставиться дата та підпис заявника. А ще нижче список доданих документів.

  Увага! Якщо заява подається вдруге, то треба в ньому обов’язково вказати, з яких причин в перший раз був виданий відмову. А також, які заходи було вжито, щоб усунути недоліки.

  Отже, якщо комісія видала позитивне рішення, а його іноді доводиться чекати до 45 днів, можна переходити до перереєстрації призначення ділянки. Якщо нову реєстрацію не пройти, то категорія землі залишиться колишньою.

  Перереєстрацію треба проходити в обліку кадастру району або населеного пункту. Для цього пишеться заяви, а до нього додаються всі документи, які здавалися в комісію. А також дозвіл від останньої. Треба буде обов’язково сплатити державне мито в розмірі 350 рублів за послуги кадастру.

  Відео опис

  У відео юрист розповідає про те, як треба правильно змінити призначення земельної ділянки:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про перелік всіх документів при купівлі землі і заміського будинку і для чого вони потрібні.

  Нюанси процесу зміни призначення земельної ділянки

  У першу чергу необхідно відзначити, що всі зміни, вироблені з земельними ділянками, проводять так звані земельні комітети. Вони є не у всіх районах або населених пунктах. В такому разі треба звертатися в обласне управління.

  Перед тим як почати зміну призначення, рекомендується відвідати земельний комітет, щоб отримати повну інформацію про правила проведення процедури і необхідному кількості документів. Тому що кожен адміністративний орган самостійно вирішує, як проводити процедуру перепризначення, які документи для цього потрібні, в якому порядку і в які терміни буде відбуватися перереєстрація землі. Тому в різних регіонах деякі позиції будуть відрізнятися.

  По-друге, ініціювати зміни категорії землі може тільки її власник. Ось чому в комісію обов’язково надається паспорт та сертифікат, що підтверджує власність. Подавати заяву від імені власника може і третя особа. Але у нього повинна бути завірена нотаріусом довіреність, яку підписує власник земельної ділянки. Він же може отримати дозвіл комісії.

  Смена назначения земельного участка: правила проведения процедуры

  Зразок сертифіката про одержання земельної ділянки у власність Джерело cityvisionawards.ru

  Є певні моменти, які спрощують використання землі. Наприклад, якщо виділена територія призначається для сільськогосподарських потреб, то власник має повне право побудувати на ділянці невеликих розмірів дачний будиночок. Багатоповерховий палац споруджувати заборонено. Вся справа в тому, що категорії розділені на групи і підгрупи. І такий поділ дає можливість об’єднати деякі позиції в одну категорію.

  Взагалі, з правильним використанням землі багато курйозних моментів. Вся справа в тому, що власники просто не знають законів. А існує так званий Містобудівний та Земельний Кодекс Російської Федерації. У ньому чітко розписано правила і вимоги поводження з землею. І якщо ці правила порушуються, то власника чекають штрафні санкції в межах від 1% до 1,5% від кадастрової вартості земельного наділу. І, як показує практика, з порушниками закону ніхто не церемониться. Якщо рішення суду не виконується, то землю можуть і відібрати.

  Смена назначения земельного участка: правила проведения процедуры

  Категорії земельних ділянок Джерело pronovostroyku.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про заміський будинок на вершині гори – проект студії Anastasia Arquitetos.

  Висновок – коротко про головне

  Змінити категорію земельної ділянки непросто. Але якщо підійти до справи професійно, то кінцевий результат буде позитивним. Тут важливо грамотно піднести аргументи на користь розпочатої процедури.

  Ще трохи уваги

  Незнання закону не звільняє від відповідальності. Тому, перш ніж приступати до якогось дійства, пов’язаній із землею, краще отримати професійну консультацію у юриста. Ще краще – передати йому повноваження, щоб він довів справу до кінця. Хотілося б почути в коментарях про тих, хто вже мав практику переведення земельної ділянки в іншу категорію.

  Оцінок 0