Змішувачі для біде: монтаж, види і способи кріплень

 
 Смесители для биде: монтаж, виды и способы креплений

Багато сантехніки здавна знають, що є велика різновид сантехнічних аксесуарів. Є особливі моделі змішувачів, вони ефективно справляються зі змішуванням води, гарячої та холодної. При цьому на виході виходить оптимальна задана температура. У цій статті далі мова піде про змішувачах, які призначені для біде. Будуть також розглянуті їх переваги, а також про недоліки.

Змішувачі та їх види

По своїй конструкції, змішувачі, призначені для біде, мають певні особливості.

Різновид конструктивних виконань змішувачів:

 • Змішувачі, обладнані виливом;
 • Змішувачі з важільними механізмами;
 • Аксесуари з вентилями;
 • Стандартні прилади – мають одне, два або три отвори;
 • Прилади, обладнані термостатами (термостатичні);
 • Прилади, обладнані сенсорними датчиками;
 • Змішувач, який зіставляється з душем;

Змішувачі, обладнані виливом

В цій ситуації слід сказати пару слів про конструкційних типах біде. Вони розробляються на дві групи: внутрішнього наповнення і зовнішнього. Друга група змішувачів порівнянна з будь-яким типом біде. Це пов’язано з простотою роботи аксесуара (робота заснована за принципом простої раковини).

 
 Смесители для биде: монтаж, виды и способы креплений

Біде, які мають внутрішнє наповнення, мають складні конструктивні особливості. У них подача води відбувається безпосередньо не з самого змішувача, а через особливі елементи, які знаходяться під самими кромками, в середині біде.

Саме для цього і передбачений змішувач для біде, який має вилив. Іншими словами, його ще називають спринцеватель, він знаходиться в нижній частині біде. В його будові є два крана, а також певний перемикач. Він знаходиться між двома кранами. Цим же перемикачем можна перемикати подачу води.

Звичайно, підключення таких змішувачів має певні нюанси. Підведення холодної води повинно відбуватися від накопичувального бака. До таких змішувачів не повинні приєднуватися труби з інших комунікацій. Якщо відбувається підведення гарячої води, то все робиться відокремлено. Встановлюється біде такого типу тільки на підставі статі. Навісним способом розташовувати конструкцію неможливо.

Важільні змішувачі

За допомогою важільних змішувачів можна легко регулювати водяний напір. Також за допомогою положення важеля можна досягти потрібної температури. Вони мають високу надійність, також вони прості у використанні. Це доведено часом і результатами експлуатації.

Важільні змішувачі мають певні недоліки. У їх конструкції включені спеціальні картриджі, вони мають високу чутливість до частинкам, які якимось чином зможуть опинитися у воді. Висновок напрошується сам – вода повинна бути чистою. Замінити такий картридж буде коштувати дорожче, порівняно з вартістю вентильною моделі.

Стандартні моделі

Стандартні моделі змішувачів, мають один отвір, характерні наявністю рухомої насадки, яка розроблена за принципом сітки. За структурою своєї будови стандартні різновиди моделей візуально схожі на змішувачі, які застосовуються для простих раковин.

Є принципова відмінність – це аератор. Цей елемент має особливий кульковий шарнір. Саме з його допомогою змінюється напрямок водяного потоку.

Термостатичні змішувачі (прилади, які мають термостат)

Багато фахівців і користувачі знають, що таке термостат. І його функціональність – незамінна. На сьогоднішній день такі пристрої мають високу популярність.

Крім того, що в таких змішувачах відбувається автономне змішування води, такі пристрої можуть автоматично відключати потік. Відключатися може як гаряча, так і холодна вода. Це забезпечує високий рівень безпеки. Наприклад, з такого змішувача не може різко піти холодна або гаряча вода, вона просто відключиться.

Сенсорні змішувачі

Новітніми і найсучаснішими сантехнічними аксесуарами вважаються сенсорні змішувачі. Це безконтактні пристрої з автоматичною подачею води. Варто зауважити, що за допомогою таких нововведень можна економити як воду, так і гроші.

Це дорогі моделі, вони з’явилися лише кілька років тому на ринку будівельних товарів. Що стосується конструкції, то в її основі знаходиться фотоелемент, що реагує на наближення руки або інших предметів, автоматично включаючи або вимикаючи напір за допомогою клапана. Також, фотодатчик реагує на ультрафіолетове випромінювання. 
 Смесители для биде: монтаж, виды и способы креплений

Конструкції таких змішувачів відрізняються від звичайних різновидів. Крім того, у пристрої є високочутливий датчик, вони мають єдиний кран.

Що стосується чутливості, то вона встановлюється в індивідуальному порядку. У багатьох випадках вона встановлюється на відстані 30 сантиметрів. Під час наближення руки на відстань, менше 30 сантиметрів – подача автоматично включається.

У самому змішувачі є батарейка, вона поставляється в комплекті з пристроєм. Залежно від моделей, у спектрі функціоналу таких пристроїв є установка температури і подачі води. Варто відзначити, що саме біде буде більш зручним саме з таким змішувачем.

Змішувачі з душем

Ця модель – це сучасний змішувач, він порівнянний разом з гігієнічним душем. Такі прилади являють високі показники зручності. А якщо ще змішувачі оснащені ще і терморегуляторами, то підвищується комфорт. За допомогою такого змішувача для душу можна точно встановлювати температуру води для подальшого використання.

Потік води, що подається, в будь-якому випадку буде мати стабільну температуру й потік води. Це дуже актуально в тих ситуаціях, коли в будинку є діти, чи часто відбуваються скачки тиску.

Вентильні змішувачі

Особливістю вентильних змішувачів є те, що у них є два вентилі (крани), вони призначені для включення холодної або гарячої води. Особливістю будови таких систем є те, що основним елементом вважаються керамічні диски або гумові прокладки.

Такий вид змішувачів підходить для м’якої води (кераміка), другий варіант більше підходить для жорсткої води. Це найбільш поширена і популярна система.

Кріплення змішувачів

Є два основних способи кріплення приладів до біде:

 • Монтаж змішувача з зовнішньої сторони;
 • Прихований монтаж пристрою.

Зовнішні кріплення – це приєднання змішувачів в отвори, які вже передбачені виробником. Вони робляться біде зовні, з (видимої) сторони. Що стосується монтажу, то це звичайна установка сантехнічного приладу на раковину. Варто звернути увагу при покупці на матеріали, які застосовуються під час виготовлення шлангів.

 
 Смесители для биде: монтаж, виды и способы креплений

Небажано користуватися неякісними виробами, які можуть бути уразливими до розривів. У цій ситуації варто віддавати переваги шлангах з сильфона. Після цього все просто, змішувачі монтуються на биде з потрібної сторони. У нижній частині підтягується спеціальна гайка до тієї міри, поки не буде досягнутий достатній рівень стійкості відповідно корпусу. Після цього, дійна клапан приєднують на місце, де має бути сильфон. Далі, відбувається монтаж труб для гарячої або холодної води. В самому кінці змішувач слід спресувати.

Під прихованим монтажем мається на увазі застосування особливих моделей змішувачів, їх називають вбудованими. Так як більша частина буде розміщена за стіною або декоративною панеллю – установка даного виду дасть можливість з максимальним ступенем скритності зробити все привабливим. При цьому всі вузли комунікацій повинні сховатися також. У цьому є свої плюси і свої мінуси.

Наприклад, під час виникнення певних поломок або неполадок, извлекание пошкодженої частини іноді може стати проблематичним. Це також залежить від форми конструкції, її грамотності.

Змішувачі з душем у багатьох випадках застосовуються як доповнення до унітазу. Це стає актуальнішим в санвузлах, які мають невелику площу.

Кріплення таких пристроїв може відбуватися на раковину або до самого душового змішувача. Коли відбувається підключення, в самому початку монтуються спеціальні відводи, в які буде надходити вже змішана вода до потрібного ступеня (коли підключаються до душу).

Певні моделі відводів можуть виконувати функції власників, які призначені для використання в гігієнічному душі.

Матеріали для конструкцій

Вже здавна відомо, що високоякісні моделі робляться з особливого сплаву латуні або бронзи. Такі метали прекрасно протистоять окислениям, при цьому самі вироби служать довше.

Для підвищення стійкості до корозійних процесів обладнання може покрита нікелем або хромом. Часто кріпильні матеріали таких вузлів робляться з нержавійки.

Під час вибору змішувачів для біде, треба керуватися не одними параметрами конструкцій, але і їх основними матеріалами. Є такі крани або змішувачі, які зроблені з пластику. Також, є керамічні елементи або сілуміновие. Останній сплав являє собою (алюмінієвий сплав, змішаний з кремнієм). Але вони трохи поступаються за показниками витривалості і довговічності металевих виробів.

Як підсумок, варто відзначити, що не завжди самостійна установка біде і відповідних аксесуарів вважається правильною. Так як конструкції деяких елементів можуть бути складними – новачки у цій справі можуть не впоратися, а якщо навіть і впоратися, то з помилками, які доведеться переробляти.

При установці варто звернути особливу увагу на особливості конструкції водних регуляторів. Дуже просто звертатися з моделями, які вважаються стандартними. Вони монтуються прямо на корпусі біде.

Але якщо питання стосується настінних регуляторів або вбудовуються в стіну – це буде трохи складніше, так як до них подача води здійснюється через труби, що знаходяться в стінах або підлозі. Щоб провести такі комунікації потрібно затратити чимало праці.

З цієї причини до вибору біде і відповідних змішувачів слід ставитися з особливою уважністю. Всі дії повинні бути продуманими і безпомилковими.

Якщо біде має встановлюватися на підлогу або на стіну, то краще буде проводити всі дії на стадії ремонту. Після закінчення робіт слід зробити косметичну обробку.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні